UWAGA!

To miała być rutynowa kontrola drogowa

 
Elbląg, To miała być rutynowa kontrola drogowa
(fot. KMP w Elblągu)

Dla 35-latka spod Elbląga rutynowa kontrola drogowa zakończyła się 93 dniami w areszcie. Mężczyzna jednak nie był pijany i nie spowodował żadnego wypadku. Policjanci zatrzymali go do kontroli, ponieważ miał przepaloną żarówkę świateł mijania. Powodem, dla którego trafił do aresztu był wydany za nim list gończy.

Policyjne, nieoznakowane BMW jeździło w okolicach Młynar. Tam właśnie w miniony piątek (25 stycznia policjanci zatrzymali do kontroli BMW serii 7, które nie miało tylnego światła mijania. W normalnej sytuacji taka próba kończy się dla kierowcy pouczeniem lub - w najgorszym przypadku - mandatem. W tej sytuacji było inaczej. 35-latek nie mógł okazać prawa jazdy, bo go nie miał. Nigdy go nie miał. Oświadczył również, że wracał z Elbląga, gdzie w jednym z urzędów wpłacił pieniądze za zaległy mandat. Otrzymał go od policjantów z Lidzbarka Warmińskiego jeszcze przed minionymi świętami. Oczywiście była to kara za jazdę bez prawa jazdy. Wówczas nie był jeszcze wydany za nim list gończy, który podczas kontroli pod Elblągiem, przesądził o jego zatrzymaniu. 35-latek miał do odbycia 93 dni aresztu. Wcześniej miał pracować społecznie, z czego nie skorzystał. Dlatego właśnie sąd postanowił go aresztować. Wszystko przez niepłacenie alimentów.
       Podczas kontroli był trzeźwy. Teraz najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Dodatkowo policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie. Za jazdę bez prawa jazdy czeka go kilkutysięczna grzywna.
      
Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "BMW serii 7,które nie miało tylnego światła mijania". Co to jest tylne światło mijania ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  0
  ??????(2019-01-28)
 • "które nie miało tylnego światła mijania" "Tylne światło mijania ??? Sawicki co to takiego ? Ty jesteś policjantem czy zdunem ?
 • Jaka propaganda policji, "w normalnych warunkach kończy się pouczeniem"??? "W najgorszym wypadku mandat"??? Powinniście napisać prawdę, a mianowicie: w normalnych warunkach za tak małe wykroczenie grozi mandat karny i utrata dowodu rejestracyjnego (przeglądu wpisanego w systemie Cepik)oraz bodajże 1 pkt. karny., w najlepszym wypadku możemy mówić o pouczeniu. Ale nie oczywiście trzeba zasugerować że policja jest tak dobra i litościwa, że potrafi pouczyć. Oni grosza z mandatu nie odpuszczą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  2
  Jasiuuu(2019-01-28)
 • No to go nieźle kobita załatwiła.
 • Takich z wadami lub brakami oświetlenia jest całe mnóstwo i jakoś nikt ich nie zatrzymuje. Dodam, że ostatnio widziałem jak kilka pojazdów przejeżdżali starą siódemką w stronę Elbląga obok stojącego radiowozu, zero reakcji ze strony funkcjonariuszy stojących w cieplutkim aucie na poboczu, radiowóz stał przy włączonym silniku.
 • @brawostrozeprawa - Po pierwsze skoro radiowóz może stać na włączonym silniku bo jest prawnie zwolniony z tego przepisu, to czemu mieliby go gasić? A po drugie to niestety kolego, ale wszystkich aut z niesprawnym oświetleniem nie wyłapiesz. .. To sami właściciele swoich pojazdów powinni robić przegląd oświetlenia i na bieżąco wymieniać przepalone żarówki. .Czyżbyś lubił jak się Tobie pokazuje paluszkiem co masz niesprawne w swoim aucie? A po trzecie to że siedzieli w cieplutkim radiowozie, nie znaczy że nie mieli co robić. ..
 • Jakiego światła. .. ?
 • Są zwolnieni jeśli są pojazdem uprzywilejowanym - a taki w czasie ruchu musi "wysyłać" dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie oraz błyskowe niebieskie lub niebieskie i czerwone, na postoju sygnał dźwiękowy może być wyłączony - w innym wypadku radiowóz jest traktowany jak każdy inny uczestnik ruchu
 • Sądownictwo w Polsce wspomaga patologię społeczną! Jeździ bez prawa jazdy, poszukiwany listem gończym, a żyje jak Pan! Mandacik zapłacił i dalej śmiga bez uprawnień. Sądy destabilizują ten kraj poprzez absurdalnie niskie kary i wyroki. Precz z tą czerwoną komuną!
 • jego sprawa, przynajmniej jest wolnym człowiekiem a ty matole jesteś sterowany wszelkimi zakazami, nakazami i chorym prawem i możesz co najwyżej poskakać jak wróbel na sznurku
 • .. Niebezpieczne związki Donalda Tuska" - warto przeczytać
 • To jest właśnie patologia. Gość jeżdżący BMW 7 skazany na areszt za niepłacenie alimentów, a za areszt kto płaci?niestety każdy z nas.
Reklama