UWAGA!

To nie pierwszy ich (wy)skok. Kara może być wysoka

 Elbląg, Z placówki bankowej przy ul. Pionierskiej rabusie zabrali ponad 20 tys. zł
Z placówki bankowej przy ul. Pionierskiej rabusie zabrali ponad 20 tys. zł (fot. arch. MS, portEl)

Gdy zamaskowany mężczyzna wszedł do placówki bankowej przy ul. Pionierskiej, pracownica przestraszyła się.  Dodatkowo trzymał rękę w kieszeni, co mogło świadczyć o tym, że ukrywa tam broń. Zażądał wydania pieniędzy i uciekł. Ponad 20 tys. zł bardzo szybko "rozeszło się". Zarówno 29-letni Krzysztof S., jak i jego kompan, który stał na czatach zostali tymczasowo aresztowani, a teraz odpowiedzą za rozbój przed sądem. Obaj byli wielokrotnie karani więc kara może być wysoka.

Przypomnijmy: 5 listopada 2015 r. około godz. 16 do placówki banku przy ul. Pionierskiej wszedł zamaskowany mężczyzna, który sterroryzował pracującą tam kobietę i ukradł pieniądze. Po trzech dniach policjanci kryminalni ustalili i zatrzymali pierwszego z podejrzanych. Do policyjnego aresztu trafił wówczas 29-letni Krzysztof S., który usłyszał zarzut rozboju. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia. Policjanci podejrzewali, że w napadzie brał udział drugi sprawca, którego rolą było tzw. stanie na czatach. Nie mylili się. 16 listopada zatrzymali 28-letniego Łukasza S. Ten nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.
       Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Sprawę prowadziła Prokuratura Rejonowa w Elblągu, która dziś (25 kwietnia) skierowała do sądu akt oskarżenia.
       - Krzysztof S. i Łukasz S. są oskarżeni o dokonanie rozboju, działając w warunkach wielokrotnej recydywy - wyjaśnia Jolanta Rudzińska, prokurator rejonowy w Elblągu. - Wcześniej byli bowiem karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz kara dla nich jest wyższa. Dolna granica za dokonanie rozboju to 2 lata i miesiąc pozbawienia wolności, górna 15 lat.
       Z placówki bankowej skradziono 20 tys. 131 zł. Jak informuje prokurator, pieniędzy nie udało się odzyskać, bo przestępcy zdążyli je wydać.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • przed odbyciem kary wychłostać i to publiczne łapska połamać i w dyby bul będzie większy potem i osadzić może da coś do myślenia tym zwyrodnialcom a jak nie to praca społeczna w kamieniołomach oczywiście nie wliczająca się w odbywanie kary
 • ' Kara może być wysoka ' i to jest chore, kara ma odstraszać, zniechęcać, bywa czasami. .że edukować, gdyby pierwsza była sroga, dotkliwa. Zapewne, nie byłoby potrzeba następnych. Ale cóż. ..
 • popieram przed mówce kara musi być wysoka ale wybatożyć też można nawet trzeba
 • Dlatego potrzebne są łagry dla takich bezwartościowych jednostek. Musiałby taki odpracować skradzione pieniądze i zapłacić za pobyt w więziennym hotelu.
 • Jak mówił prezes Kaczyński, wybaczenie moze być, ale pierw przyznanie sie do winy i ukaranie, nie ma wybaczenia bez ukarania.
 • Tak, tak. Słuchaj prezesa a. .. .zresztą sam zobaczysz!
 • Ale koniecznie w te dyby to już w Zakładzie Karnym i z wypięta gołą dupą, żeby następnym razem nie chciał tam wracać!
 • Jak to pieniędzy nie udało się odzyskać? Niech spłacają teraz łup i to z odsetkami! Jak ja wezmę kredyt w banku i umrę to on przechodzi na moje dzieci, wnuki, babcie, ciotkę itd, itd. .A jak taki obesraniec nakradnie i wyda, to pieniądze nie do odzyskania?!
 • Co to znaczy że się 20 tysięcy rozeszło w 3 dni? Przejedli, przepili, że się rozeszło? Jeśli coś trwalszego kupili, to skonfiskować albo rozwiązać umowę sprzedaży. Jeśli spłacili długi w banku, to też bezprawnymi środkami, więc należy odzyskać od banku, a długi pozostają. Poszło na pieluchy albo kurs językowy dziecka? Nie rozumiem tej nieściągalności! Chyba że wyleciało na Kajmany, Arubę, Seszele lub Panamę albo zapłacili mafii za prochy. .. Dlaczego obywatel ma za to płacić? Prokuraturo! Działaj! Od razu komornika wpuścić i zabezpieczyć to, co jest na poczet spłaty ukradzionej sumy i koszty sądowe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  20tysi(2016-04-25)
 • A ile dostanie bul za kradzież 100mln. z państwowej kasy? Pewnie od takich sum już się nie kara.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  złodziej(2016-04-26)
 • Będzie sroga? 4 w zawiasach :D
 • A wam wiecznie źle. Banki nas łupią codziennie. Już wolę jak walną bank nie robiąc krzywdy kobiecie niż bezbronną babcię w parku. Poza tym w Kraju jest jak z Polskimi drogami lepiej karać kierowców za szybką jazdę na drodze, która się do niczego nie nadaje niż ją naprawić. Nie tłumacząc oczywiście takich wybryków ale żeby młodym ludziom dać więcej szansy. ..
Reklama