UWAGA!

Uszkodził auto, ale na koncie miał też inne czyny

 Elbląg, Uszkodził auto, ale na koncie miał też inne czyny
(fot. KMP Ellbląg)

Policjanci z prewencji zatrzymali 23-letniego mieszkańca Tolkmicka po tym, jak wywołał awanturę w grupie siedzących przy ognisku osób. Mężczyzna został przywieziony do elbląskiej komendy i przebadany na zawartość alkoholu. Wynik badania to 2 promile alkoholu w organizmie.

Samo zdarzenie, które byłą przyczyną policyjnej interwencji, miało miejsce w nocy w Tolkmicku. Do grupy osób, które siedziały przy ognisku, przyjechał 23-latek. Najpierw brawurowo rozpędził swojego vw golfa, by chwilę później nie zapanować nad autem. W wyniku tego otarł się o inny zaparkowany tam samochód. Doszło do kłótni pomiędzy 23-latkiem a innymi osobami. Gdy sprawca kolizji usłyszał, że wzywana jest policja, wsiadł do samochodu i odjechał. Policjanci przyjechali na miejsce i o całej sytuacji dowiedzieli się z relacji świadków. Po chwili jeżdżąc ulicami Tolkmicka natknęli się na opisywane auto oraz wskazanego 23-latka.
       Po wylegitymowaniu okazało się, że mężczyzna do listopada 2021 posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, a jego auto nie ma ważnego badania technicznego ani ubezpieczenia. Mężczyzna został zabrany do komendy w Elblągu. Tam poddano go badaniu na zawartość alkoholu. Wynik -  2 promile alkoholu w organizmie. Teraz 23-latek odpowie za niestosowanie się do orzeczeń sądu, jazdę autem pod wpływem alkoholu oraz uszkodzenie innego pojazdu. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama