UWAGA!

Uwaga, piraci na drodze

 Elbląg, Uwaga, piraci na drodze

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 36-latka, któremu wcześniej zatrzymano już prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Tym razem prawo jazdy będzie zatrzymane na 6 miesięcy a 36-latek został ukarany mandatem.

Zdarzenie miało miejsce przy ul. Łęczyckiej. Tam policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli dostawczego mercedesa. W jej trakcie okazało się, że kierujący nim 36-latek ma zatrzymane uprawnienia do kierowania od listopada 2017r. na 3 miesiące. W czasie kontroli policjanci ustalili, że pojazd nie ma badań technicznych, a więc nie jest dopuszczony do ruchu. Spotkanie zakończyło się mandatem karnym oraz skierowaniem wniosku o zatrzymanie prawa jazdy na 6 miesięcy.
      
       Zdaniem policjantów do najczęściej popełnianych przez kierowców wykroczeń należy zaliczyć nadmierną prędkość, ludzką brawurę i jazdę po alkoholu. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu, nie ryzykując zatrzymania prawa jazdy, czy ukarania wysokim mandatem karnym.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Cholera, jazda po alkoholu jest wykroczeniem? Wczoraj wylało mi się piwo i dwa razypóźniej po nim przejechałem. Ale naprawdę nie wiedziałem, że to wykroczenie, objechałbym.
  • Pierwszym wykroczeniem, jakie popełniłeś, było dopuszczenie do wylania piwa. Jest za to przewidziane odebranie prawa picia do 3 miesięcy. Drugie wykroczenie, to zbeszczeszczenie (dwukrotne przejechanie po nim), za co grozi całkowity zakaz spożywania tego boskiego trunku.
  • Zapowiadają konsekwentną walkę z piratami i oby była to prawda. Na pewno znajdziecie ich wśród kierowców na wioskach tuż koło Elbląga.
  • Żeby swoją dupę osłonić to wysyłasz ich na wioski?
  • Swoją i innych, tych którzy stosują się do przepisów, bo niby dlaczego mamy ginąć przez nieodpowiedzialnych ćmoków, może takich jak Ty.
  • Do tego, co napisał - "Żeby swoją dupę osłonić to wysyłasz ich na wioski?" - Ponoć Policja ma obowiązek jak to napisałeś osłonić d. pę każdemu tak jak w mieście tak i na wioskach. Każdy Polak ma czuć się bezpiecznie! Tak mówi przepis i tak mówi szef min. Pan Błaszczak. Chyba, że masz inną swoją teorię? Nie lubię takich bezmózgowców jak ty !!!
  • Już nie aktualne, teraz szefem Policji jest już min. I. Brodziński !!!
  • Przepraszam za pomyłkę, chodzi oczywiście o Pana ministra Brudzińskiego byłego marszałka.
  • Żeby swoją du.. osłonić znaczy odwrócić od siebie uwagę. A co do łamania przepisów itp. to jeżdżę od 1984r. i jak do tej pory to nie dostałem jeszcze ani jednego mandatu, pozatym pracuję w stolarni po za miastem, i co zauważyłem to to że od miejscowych (z rana)tylko niekiedy czuć alkohol z poprzedniego dnia, natomiast co się tyczy tych z miasta jest to na porządku dziennym. Jedynym szczęściem tych kierowców jest fakt że między godz. 6 a7 rano nigdzie nie widać policji, a szkoda!!!
Reklama