UWAGA!

Wciąż nietrzeźwi kierowcy

 
Elbląg, Wciąż nietrzeźwi kierowcy

Dwie kolizje, do których doszło podczas weekendu, spowodowane były przez nietrzeźwych kierujących. Kobieta i mężczyzna wsiedli za kierownicę po wcześniejszym wypiciu alkoholu. Trzeciemu pijanemu kierującemu policjanci udaremnili dalszą jazdę, zabierając mu motorower, który wrócił do właściciela.

Fiat kierowany przez nietrzeźwego 22-letniego Daniela W. z gm. Pieniężno, zanim się zatrzymał, dwukrotnie uderzył w przydrożne drzewa. W samochodzie podróżowały trzy osoby. Jeden z pasażerów został przewieziony do braniewskiego szpitala. Jak powiedział policjantom 22-latek, przed podróżą wypił trzy piwa. W chwili kolizji miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do kolizji doszło w Różańcu, gm. Braniewo.
       Druga kolizja z nietrzeźwą kierującą miała miejsce w niedzielę, 3 lipca w Pieniężnie na ulicy Wolności. Podczas patrolu policjanci zauważyli zderzenie dwóch aut. Okazało się, że w oplu kadecie kierowanym przez 46-letnią Agnieszkę S. z Pieniężna urwało się zawieszenie koła, które w efekcie doprowadziło do uderzenia w prawidłowo jadącą mazdę. W trakcie wyjaśniania kolizji policjanci wyczuli od kierującej woń alkoholu. Kobieta odmówiła poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, pobrano jej więc krew do badań. Ponadto kierująca oświadczyła, że nie posiada uprawnień do kierowania, ponieważ zostały jej zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwości.
       Trzeci nietrzeźwy kierujący, który został zatrzymany przez policjantów na trasie Biedkowo – Bogdany, nie zdążył spowodować kolizji. 26-letni Paweł K. z gm. Frombork jechał motorowerem, mając ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze udaremnili mu dalszą jazdę, zatrzymując motorower, który wrócił właściciela.
       Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi odpowiedzą przed sądem za jazdę pod działaniem alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
      
Oficer prasowy KPP Braniewo
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama