UWAGA!

Włamywacz wpadł, bo zgubił swój telefon

 Elbląg, Włamywacz wpadł, bo zgubił swój telefon

Policjanci zatrzymali 36-letniego włamywacza. Mężczyzna przebierał się w strój roboczy i pozorując np. naprawę drzwi, forsował je i w ten sposób dostawał się do mieszkań. Wynosił z nich pieniądze, sprzęt elektroniczny, a nawet kuchenny. Wpadł, bo podczas jednej akcji zgubił telefon komórkowy.

Znany policjantom 36-letni Piotr C. był notowany i karany m.in. za kradzieże. Tym razem na swoim koncie miał 8 włamań do mieszkań na terenie Elbląga. Mężczyzna za każdym razem działał w podobny sposób. Przebierał się w strój roboczy i pozorując np. naprawę drzwi, forsował je. W ten sposób dostał się do kilku mieszkań. Najczęściej kradł z nich pieniądze, sprzęt elektroniczny, a nawet sprzęt kuchenny. Podczas jednego z włamań, zgubił swój komórkowy telefon. Aparat został przekazany policjantom, którzy przyjechali na miejsce włamania. Funkcjonariusze przeglądając zawartość książki telefonicznej ustalili, do kogo należy aparat. Co więcej, skontaktowali się z osobą mówiąc, że znaleźli "komórkę" w parku i chcą ją oddać. Po telefon zgłosił się mężczyzna, który został zatrzymany i przesłuchany. Okazało się, że jest to kolega 36-latka. Policjanci sprawdzą czy miał on udział w popełnianiu przestępstw. Funkcjonariusze zatrzymali też 36-letniego Piotra C., właściciela telefonu. Mężczyźnie udowodniono łącznie 8 włamań. Działał na terenie miasta od lipca tego roku. Teraz odpowie za włamania przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na 3 miesiące tymczasowo aresztował 36-latka.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • na line wieśniaka
 • czy nosił ze sobą krzyż ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tatkuj(2010-09-28)
 • ha ha ha co za dureń!!! dobrze mu, w pudle go nauczą rozumu. Do roboty gnoja do kładzenia torów kolejowych od 4 rano do 23 i szklanka wody a na obiad wodzionka!Masa
 • Był notowany, teraz znowu go zanotowali, sąd go odnotuje. Pogadają i wypuszczą. Tak aż przejdzie na emeryturę. Mam ciekawskich dobrych sąsiadów, którzy zawsze zapytają "a ile za naprawę drzwi, a na raty" takie pytania spłoszą każdego, poza tym będą nad włamywaczem stali aż "naprawi" :)
Reklama