UWAGA!

Włamywacze w rękach policji

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamywali się do mieszkań i biur na terenie miasta. Kradli m.in. biżuterię, sprzęt RTV i AGD. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

W miniony czwartek (13 listopada) elbląscy policjanci zatrzymali na terenie miasta dwóch włamywaczy. Pierwszy z zatrzymanych to 25-letni Marek P.
     - Mężczyzna od października tego roku sześciokrotnie włamywał się do elbląskich mieszkań m.in. przy ulicach Płk. Dąbka, Stary Rynek – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Kradł biżuterię, sprzęt RTV i AGD. Funkcjonariusze odzyskali część biżuterii i zniszczoną kamerę.
     W piątek (14 listopada) Sąd Rejonowy w Elblągu przychylił się do wniosku prokuratury i policji i aresztował Marka P. na trzy miesiące.
     Drugi włamywacz to 26-letni Sebastian Ch. Policjanci udowodnili mężczyźnie dokonanie 7 włamań, między innymi do mieszkania przy ulicy Lubranieckiej, do pizzerii oraz budynków różnych firm.
     - Włamywacz działał od kwietnia tego roku – informuje Sawicki. - Jego łupem padał m.in. sprzęt elektroniczny, ale również telefony komórkowe pozostawione przez właścicieli w samochodach.
     Obydwaj mężczyźni byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Za kradzież z włamaniem Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 10 lat więzienia.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama