UWAGA!

Wymierzył koledze sprawiedliwość grabiami

Elbląg, Wymierzył koledze sprawiedliwość grabiami
fot. (arch. portEl.pl)

Jak nazwać zachowanie dwóch dorosłych mężczyzn, którzy będąc w pracy raczyli się alkoholem, robili sobie nawzajem głupie żarty, a następnie jeden z nich "potraktował" kolegę grabiami? To przykład jednej z wielu różnorodnych interwencji, z którymi spotykają się policjanci podczas codziennej służby.

Jak ustalili policjanci wczorajsza (15 października) interwencja na ul. Sowińskiego w Braniewie, zgłoszona przez jednego z uczestników awantury, rozpoczęła się od celowego zapchania rury wydechowej w pojeździe kolegi. Ten w odwecie oblał sprawcę wodą, który idąc za ciosem zdemontował w aucie kolegi wycieraczki i antenę. Panowie nie mogąc dojść do porozumienia zaczęli się ganiać,po czym jeden zaatakował drugiego grabiami, robiąc mu dwie dziury w ręce. Na miejsce zdarzenia, oprócz policji, wezwano karetkę pogotowia. W trakcie wyjaśniania całej awantury okazało się, że rany są powierzchowne, a obaj panowie będąc w pracy są pod wpływem alkoholu. Po blisko 1,5 godzinie policjanci zakończyli interwencję mandatami dla każdego z mężczyzn za wykonywanie czynności pracowniczych pod wpływem alkoholu. Żaden z nich nie zgłosił roszczeń co do obrażeń ciała.
       Kilka godzin po tym zgłoszeniu funkcjonariusze znów godzili zwaśnionych panów – tym razem w Rudłowie w gm. Braniewo. Konflikt zainicjował policzek, który został wymierzony przez kompana od kieliszka drugiemu współbiesiadnikowi. Zaznaczyć należy, że pokrzywdzony sam najpierw chciał uderzyć sprawcę, ale ten trzeźwo oceniając zagrożenie, zdążył zrobić unik i odpłacił mu tym samym, trafiając go otwartą dłonią w twarz. W związku z brakiem obrażeń ciała pokrzywdzony został poinformowany o możliwości ścigania sąsiada za naruszenie nietykalności cielesnej z oskarżenia prywatnego. Mężczyzna zrezygnował z tego uprawnienia.
      
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama