UWAGA!

Wyroki blisko

Elbląg, Wyroki blisko
(fot. arch. AD)

Dziś (8 sierpnia) ma zapaść wyrok w sprawie Tomasza M. oskarżonego o śmiertelne pobicie półtorarocznego Szymonka. Dziś również początek końca procesu tzw. gangu "Kulawego".

Prokurator utrzymuje, że Tomasz M. zadał dziecku śmiertelny cios pięścią i domaga się dla niego kary 8 lat więzienia. Sam oskarżony twierdzi, że to był nieszczęśliwy wypadek - Szymonka nie uderzył, a przewrócił się z nim na podłogę i podparł ręką na małym ciałku. Jego obrońca, mecenas Stanisław Borzdyński oświadczył, że jego klient powinien odpowiadać za nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka. Chce podtrzymania poprzedniego wyroku, czyli 2 lat pozbawienia wolności. Dziś (8 sierpnia) sędzia Piotr Żywicki ogłosi wyrok w tej sprawie.
       Dziś również rozpoczynają się mowy końcowe w długim i kosztownym procesie tzw. gangu "Kulawego". Od blisko pięciu lat przed elbląskim Sądem Okręgowym toczy się ta sprawa. Na ławie oskarżonych zasiada kilkanaście osób, w tym domniemany szef grupy Jan R. Zdaniem prokuratury, gang Jana R. to jedna z najgroźniejszych w Polsce tzw. zorganizowanych grup przestępczych o charakterze zbrojnym. Gang działał w północnej Polsce, Niemczech, Holandii i Skandynawii. Objęci aktem oskarżenia członkowie grupy odpowiadają m.in. za wielomilionowy przemyt papierosów i alkoholu, wyłudzenia kredytów i odszkodowań z firm ubezpieczeniowych, a także zabójstwo dwóch szczecińskich biznesmenów w 2003 r. Ich ciał do dziś nie odnaleziono.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A ile lat będzie trwał koniec, skoro to jest początek końca?
  • Prokurator pewien, że Tomasz M. zadał śmiertelny cios, więc żąda 8 lat. Więc i my zadawajmy śmiertelne ciosy 8 lat masz gwarantowane, za dobre sprawowanie wyjdziesz szybciej. POLSKA!!
  • Szkoda kasy na bandytów skazać na dożywocie i cię\\zkie roboty. Należy eleminować takie stwory, jak Kacper i im podobni.
  • matke za wspóludział posadzić !!!!! dla niej taryfa ulgowa ????? teraz marietta dopiero ma labe fruwajka !!!!!
  • Pseudo mamusie "niby rozpaczającą " pod pręgierz !!!!!
  • Biedne dzieciątko :( a ta Marietta powinna już nigdy nie doznać tego co to znaczy być Mamą, życzę jej by nigdy nie nie doznała szczęścia Macierzyństwa !!!!! To bylaby kara !! ale taki plebs jak ona będzie się rozmnażał :( żal mi będzie jej dzieciaczków !!!!!
Reklama