UWAGA!

Wyzywał, krzyczał i spowodował kolizję

Agresywnie zachowujący się 34-letni kierowca został ukarany wyrokiem sądu: grzywną w  wysokości 1000 złotych oraz zatrzymaniem prawa jazdy na pół roku. Powodem było wyzywanie innego kierowcy, który ustąpił pierwszeństwa pieszemu i zajechanie mu drogi. Zobacz film, który zarejestrowała samochodowa kamera pokrzywdzonego.

Agresywny 34-latek nie spodziewał się, że jego „drogowa inwencja” została nagrana przez samochodowy wideorejestrator. Mężczyzna bowiem policjantom przedstawił zupełnie inną wersję od tej rzeczywistej.
       Zdarzenie miało miejsce 17 marca w Elblągu. Jadący ul. Rycerską kierujący ustąpił pierwszeństwa znajdującemu się na chodniku pieszemu, ten wszedł na przejście. Gest ten rozgniewał kierującego oplem 34-latka, który jechał równolegle i też musiał się zatrzymać. Zaczął wyzywać kierowcę jadącego lewym pasem i wymachiwać rękami. Kilkaset metrów dalej zrównał się z jego autem, po czym zajechał mu drogę i nagle zahamował. Ten, niespodziewając się takiego manewru, uderzył w tył opla.
       Chwilę później wezwanym na miejsce policjantom przedstawiał sytuację zupełnie inaczej. Twierdził przede wszystkim, że nie była to jego wina. Nie wiedział jednak, że w jadącym za nim samochodzie zamontowany był wideorejestrator.
       Policjanci zabezpieczyli nagranie, które wiele wyjaśniło. Do sądu skierowano wniosek o ukaranie mężczyzny za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Wyrok nakłada na niego grzywnę w wysokości 1000 złotych oraz na 6 miesięcy zostaje mu zatrzymane prawo jazdy.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama