UWAGA!

Żartowniś przed sądem

Przed Sądem Okręgowym w Elblągu toczy się proces przeciwko 50-letniemu Ryszardowi P., oskarżonemu o to, że informując o podłożeniu bomby naraził na niebezpieczeństwo życie i zdrowie pacjentów szpitala w Kwidzynie.

Zdarzenie miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Mężczyzna zatelefonował dwukrotnie na centralę szpitala i poinformował, że na terenie placówki jest bomba. Po tej informacji ewakuowano wszystkich 170-ciu pacjentów, wśród nich dwóch ciężko chorych i cztery noworodki będące w inkubatorach. Zawiadomiona o zdarzeniu policja przeszukała pomieszczenia szpitala. Ładunku wybuchowego nie znaleziono. Koszty ewakuacji wyniosły ponad 14 tysięcy zł. Policja ustaliła, że telefonowano w numeru domowego Ryszarda P. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Przebywa obecnie w areszcie.
     Dzisiaj zeznawał jako świadek dyrektor szpitala.
     - Ewakuacja naraziła pacjentów przede wszystkim na stres. Na szczęście nikomu nic się nie stało i nie prowadziliśmy w tym czasie żadnych operacji - stwierdził dyrektor Mirosław Górski.
     Z jego informacji wynika, że u dwóch pacjentów przez ewakuację stan zdrowia mógł się pogorszyć.
     - Jeden mężczyzna po rozległym zawale serca czuł się bardzo źle. Drugi pacjent musiał przerwać dializę - stwierdził dyrektor.
     Mirosław Górski dodał, że szpital przez około 5 godzin w ogóle nie pracował, więc aby zabezpieczyć ewentualną pomoc medyczną dla pozostałych mieszkańców regionu w nagłych przypadkach, zaangażowano szpitale w Prabutach i Sztumie.
     - Wszystkie karetki i samochody sanitarne były skierowane do ewakuacji, nie pracowała ani Izba Przyjęć ani Dział Pomocy Doraźnej. Gdyby wydarzył się jakiś poważny wypadek, pacjenci trafiliby prawdopodobnie do szpitali w okolicy, oczywiście z pewnym opóźnieniem, co też mogłoby być zagrożeniem - powiedział dyrektor Górski.
     Oskarżonemu mężczyźnie grozi kara od 6 miesięcy do 8-u lat więzienia.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • No tak dać dziadkowi telefon....A swoją drogą to sam numer telefonu chyba nie jest wystarczającym dowodem winy. Telefon jaki jest - każdy widzi, być może nie on z niego wówczas dzwonił....:)))
Reklama