UWAGA!

Zatrzymali kłusownika na gorącym uczynku

W lesie pod Tolkmickiem myśliwi zatrzymali 67-letniego kłusownika i przekazali policjantom. Mężczyzna został przyłapany w momencie, kiedy zakładał sidła na zwierzynę. Jeden z myśliwych nagrał cały proceder telefonem. Podejrzany odpowie za kłusownictwo. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany w minioną sobotę (5 listopada) przez myśliwych z koła łowieckiego „Rogacz Malbork”. Łowczy przyłapali go w lesie pod Tolkmickiem na zastawianiu tzw. wnyków. Kłusownik po krótkim pościgu został zatrzymany i przekazany policjantom. 67-latek miał przy sobie pięć wnyków wykonanych z linki stalowej. Dwa kolejne myśliwi zdjęli z tzw. przesmyków. Dzisiaj (8 listopada) mężczyzna usłyszy zarzuty. Za kłusownictwo grozi kara do 5 lat więzienia. Funkcjonariusze przeszukali także jego mieszkanie. Nie znaleźli tam żadnych innych narzędzi do kłusowania. Wcześniej był karany za jazdę w stanie nietrzeźwym.
      
       Śmierć w męczarniach

       Zwierzę, które wpada w sidła, zaczepia o nie łbem lub nogą i umiera w strasznych męczarniach. Żeby skutecznie walczyć z kłusownictwem, ważne jest współdziałanie myśliwych, Straży Leśnej, Państwowej Straży Łowieckiej i Policji. W sprawie wszelkich przejawów aktywności kłusowników czekamy na Państwa sygnały pod numerami alarmowymi 112 oraz 997.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama