UWAGA!

Zatrzymali sprawcę zuchwałego napadu

 
Elbląg, Zatrzymali sprawcę zuchwałego napadu
Fot. KMP Elbląg

Dzisiaj (22 czerwca) nad ranem policjanci prewencji z Elbląga zatrzymali na gorącym uczynku 51-letniego mężczyznę, który włamał się do domu jednorodzinnego w podelbląskim Milejewie. Sprawca sterroryzował małżeństwo atrapą broni, obezwładnił, związał i groził pozbawieniem życia. Mężczyzna był wcześniej karany za zabójstwo.

Do rozboju doszło dzisiaj o godzinie 3 nad ranem w miejscowości Milejewo pod Elblągiem. Do domu jednorodzinnego włamał się 51-letni Wacław Z. Mężczyzna podważył drzwi tarasowe, dostał się do środka i zaczął plądrować pokój w poszukiwaniu pieniędzy i biżuterii. Hałas usłyszał 51-letni właściciel domu, który został uderzony i ogłuszony przez napastnika. Podobny los spotkał jego 49-letnią żonę. Kobieta po uderzeniu w głowę tępym narzędziem straciła przytomność. W tym czasie sprawca związał swoim ofiarom ręce i przeszukiwał dom w poszukiwaniu kosztowności. Około godziny 6.00 nad ranem, po odzyskaniu przytomności, pokrzywdzonej udało się zadzwonić pod 997 i powiadomić o rozboju policjantów. Chwile później na miejscu byli już funkcjonariusze, którzy zatrzymali w domu 51-letniego Wacława Z. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany w policyjnym areszcie. Na miejscu policjanci zabezpieczyli dwie atrapy broni należące do sprawcy oraz biżuterie, którą chciał wynieść z mieszkania. Teraz Wacław Z. odpowie za rozbój. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wcześniej mężczyzna był karany za zabójstwo. Odbywał wyrok pozbawienia wolności. Wyszedł na wolność w 2009 roku.
      

 


      
      

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No i wlasnie dlatego zabojcow powinno sie eliminowac w doslownym tego slowa znaczeniu. Przy okazji nie trzeba utrzymywac delikwenta, a i wiecej miejsca w wiezieniach by bylo. .. .
 • a trzeba go było wtedy zutylizować. Resocjalizacja nie działa kiey wreszcie to dotrze do sądów. Śmierć za śmierć bo te śmieci i tak już ludźmi nie będą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  faszysta(2011-06-22)
 • to jest chore! jak mozna pozwolic zabojcy chodzic po ulicach? nasz wymiar sprawiedliwosci liczy na cuda? od tego jest kler! wypusccie wszystkich zabojcow z wiezien i dajcie nam mozliwosc obrony - sami to zaltwimy jesli chore panstwo nie umie!!!
 • W państwie prawa zginąłby podczas próby ucieczki, a policjanci dostaliby od szefa nagrodę za "odchwaszczanie"
 • to nie policja złapała sprawce. .to odwaga i determinacja poszkodowanych. .wielki szacun dla pani domu. .i dlatego każdy powinien miec możliwośc dostepu do broni aby bronic sie przed takimi bandziorami. .a jak by zabił to co bywówczas było n/n sprawca. .. .. wiecej broni palnej dlanormalnych ludzi sami sobie poradzimy z tymi chwastami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ABORYGEN(2011-06-22)
 • to nie policja złapała sprawce. .to odwaga i determinacja poszkodowanych. .wielki szacun dla pani domu. .i dlatego każdy powinien miec możliwośc dostepu do broni aby bronic sie przed takimi bandziorami. .a jak by zabił to co bywówczas było n/n sprawca. .. .. wiecej broni palnej dlanormalnych ludzi sami sobie poradzimy z tymi chwastami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ABORYGEN(2011-06-22)
 • taki gość już na wejściu powinien kulkę dostać. wtargnął do czyjegoś domu, naraził życie niewinnych ludzi, wcześniej zabił już kogoś- takich powinno się usuwać ze społeczeństwa. i weź tu się czuj bezpieczny w swoim domu. ..
 • na pewno zadzwoniła na 997??? a może na 112???; ) a tak poważnie to widać jakie są efekty wyjścia kryminalisty na wolność!takich to powinni na krzesło albo niech siedzi do usranej śmierci w ciężkich robotach!!!zbyt duże prawa dla więźniów. .wziął by sie kto za to w końcu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dnigga(2011-06-22)
 • Widzę, że w naszym mieście nie brakuje bandytów - sądy dostarczają ich ustawicznie społeczeństwu, ale także podszywaczy pod obce niki - tak jak w śnie idioty - wszystko jest możliwe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2011-06-22)
 • na krzesło? szkoda prądu, spalić ścierwo żywcem!
 • Broń można uzyskać o ile istnieją realne przesłanki do jej posiadania. Choć jestem liberałem, uważam, że na powszechny dostęp na zasadach amerykańskich jest w Polsce za wcześnie, społeczeństwo musi dojrzeć do wolności, a broń powinna być wisienką na torcie, gdy to się stanie. Co zaś tyczy się sprawcy, widzimy efekty tzw. resocjalizacji, która, co tu dużo mówić, jest tylko hasłem na papierze. Recydywa, powrót do zbrodni. Oczywiście więziennictwo także kuleje, jako zwolennik kary śmierci za morderstwo (nie mam dostateczniej wiedzy, tylko domniemam na podstawie tekstu), jestem zdania, że do napadu mogło nie dojść.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KNP voter(2011-06-22)
 • a gdzie byli jego rodzice w tym czasie? kto szczylowi pozwolił nocą szlajać się po ulicach? jeszcze za miasto pozwolił sobie! no bezczelny gówniarz!
Reklama