UWAGA!

Zatrzymany za groźby karalne

Elbląg, Zatrzymany za groźby karalne
fot. nadesłana

Takimi słowami posłużył się 22-letni Adam G. wobec 56-kobiety i jej córki, mieszkającej przy ul. Gwiezdnej. Mężczyzna na klatce schodowej wspólnie z kolegami pił alkohol i zaśmiecał ją niedopałkami. Mieszkająca tam kobieta zwróciła mu uwagę. Agresor został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Ten proceder trwał od kilku dni. W minioną środę 56-letnia mieszkanka osiedla przy ulicy Gwiezdnej w Elblągu, zdecydowała zgłosić sprawę na policję. 22-latek od co najmniej kilku dni spędzał czas z kolegami na klatce schodowej. Tam pił piwo i palił papierosy. Kobieta zwróciła mu uwagę. Adam G. zaczął ją obrażać słowami wulgarnymi, zagroził jej i jej córce śmiercią oraz otruciem ich psów. Zdeterminowany i agresywny gonił kobietę do progu domu, a gdy ta zamknęła za sobą drzwi, kopał je i próbował wyważyć. Tego samego dnia podobną sytuacje przeżyła córka zgłaszającej. Kobiety zdecydowały się powiadomić policje. Zaraz po zgłoszeniu interweniowali policjanci prewencji lecz podejrzany zdążył uciec z klatki. Penetracja terenu też nie przyniosła rezultatów. Dalej sprawą zajęli się kryminalni, którzy ustali i zatrzymali agresora. Wczoraj mężczyzna trafił do policyjnej celi. Został przesłuchany, a dzisiaj przedstawiono mu zarzuty. Przyznał się i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Był wcześniej notowany za znieważenie funkcjonariusza. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Dopowie teraz przed sądem karnym. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • No i do tego właśnie jest policja kryminalna! brawo, jak najmniej takich elementów.
  • Na chronionym osiedlu Sielanki takie rzeczy? Miała to być Bezpieczna Przestrzeń, kamery nie działają?
  • adaś pozdro!!!
  • Te " panie" wszystkich sąsiadów wkoło ciągają po sądach. Może z nimi trzeba zrobić porządek.
  • No cóż, jestem mieszkanką tej klatki i więcej mam do powiedzenia, chłopak jak to dzisiejsza młodzież, nie ma co robić, nie może znalexć pracy, to co ma robić ? To, że stoi przy klatce to przeszkadza tej Pani i jej córce. A te " Panie" nie mają co robić i wszystkich po kolei skarżą, o wszystko co się da. Przeszkadzają im dzieci, które się bawią, że ktoś ładniej ubrany od Pani P. Że ktoś się spojrzy na nie tak. .. .. A tym czasem jak bym wlepiła im mandat, za to. że psy szczekają, za to, że palą na klatce, za wywieszanie ciuchów na klatce jak by to była suszarnia za wrzeszczenie w domu jak by to był psychiatryk. .. etc za śmierdzące perfumy, ze się rzygać chce na klatce. ogólne to panie zachowują się skandalicznie. A standardy ich zachowanie grubo odbiegają od nory.
  • Często bywam na owej klatce i często spotykam ową panią, która w sposób ordynarny zachowuje się do przypadkowo napotkanej młodej osoby. Takie przypadki często się zdarzają. Ta osoba jest po prostu niepoczytalna, ma jakąś paranoję prześladowczą. Tacy ludzie powinni być pod nadzorem lekarza.
Reklama