UWAGA!

Zbrodnia z Lepna. Proces ruszy w kwietniu

 
Elbląg, Zbrodnia z Lepna. Proces ruszy w kwietniu

To zbrodnia wyjątkowo odrażająca - przyznają prawnicy. To się w głowie nie mieści - dodają mieszkańcy Lepna. W maju ubiegłego roku,  w lesie niedaleko domu została zgwałcona i zamordowana 15-letnia Ewelina. Oprawca zbezcześcił jej zwłoki. Prokuratorzy postawili zarzuty 59-letniemu Bogdanowi H., który znał dziewczynę od dziecka. Jego proces ruszy w kwietniu przed Sądem Okręgowym w Elblągu.

15-latka została znaleziona martwa 20 maja 2011 r. wieczorem w lesie niedaleko domu. Wstępnie, jako przyczynę śmierci podano uduszenie. Sekcja zwłok potwierdziła tę tezę, jak również to, że 15-latka została zgwałcona. Dodatkowo jej zwłoki sprawca zbezcześcił.
       - To wyjątkowo odrażająca zbrodnia - przyznają prokuratorzy.
       Początkowo podejrzanym w sprawie był 64-letni Bronisław G. Jednak badania śladów biologicznych wykluczyły jego sprawstwo, a wskazały na 59-letniego Bogdana H. Mężczyzna we wrześniu ub.r. został osadzony w areszcie. Prokuratorzy przedstawili mu zarzuty zgwałcenia, zabójstwa i znieważenia zwłok 15-letniej Eweliny. Grozi mu najwyższy wymiar kary, czyli dożywocie.
       Sprawą zbrodni z maja ub. r. wstrząśnięci są mieszkańcy Lepna. Nie mogą uwierzyć, że zabójcą Eweliny może być osoba, która znała ją od dziecka.
       Akt oskarżenia przeciwko Bogdanowi H. trafił do elbląskiego sądu 29 lutego 2012 r. Proces ruszy 23 kwietnia. Niewykluczone, że ze względu na charakter sprawy, odrażające szczegóły zbrodni będzie toczył się za zamkniętymi drzwiami.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama