UWAGA!

Zgłosił bezpodstawną interwencję

 Elbląg, Zgłosił bezpodstawną interwencję
fot. (arch. portEl.pl)

Oficer dyżurny policji odbiera codziennie dziesiątki telefonów od mieszkańców powiatu braniewskiego z prośbą o pomoc patrolu interwencyjnego. Niestety, zdarzają się często zgłoszenia fałszywe, które niepotrzebnie angażują policjantów. Tak było w przypadku niepotwierdzonego zgłoszenia sprawowania niewłaściwej opieki nad małoletnimi dziećmi.

Konsekwencje wprowadzenia w błąd funkcjonariuszy policji poniesie mieszkaniec Braniewa, który powiadomił, że jego żona pozostawiła w domu bez opieki małoletnie dzieci, a sama prawdopodobnie poszła spożywać alkohol. Mężczyzna nie chciał zaczekać na policyjny patrol aby potwierdzić jego przypuszczenia. Na miejscu interwencji funkcjonariusze zastali trzeźwą kobietę wraz z dziećmi. Nie stwierdzili zaniedbań dzieci. Sporządzili natomiast dokument celem ukarania zgłaszającego, który wywołał niepotrzebną czynność wprowadzając w błąd organ ochrony bezpieczeństwa. Zgłaszającemu taką interwencję grozi kara grzywny do 1500 zł.
       Zgłoszenie fałszywej interwencji niepotrzebnie angażuje policyjny patrol, który w tym czasie może udzielić pomocy osobie faktycznie jej potrzebującej. To możesz być Ty lub ktoś z Twoich bliskich.
      
sierż. J.Ciszewska, KPP w Braniewie

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • w elblagu wogole nie przyjezdzaja nawet jak ktos komus smiercia grozi i ten ktos z domu nie moze wyjsc bo sie boi. to pan duzurujacy mowi ze maga ewentualnie przyjechac i wystawic mandat za nieuzazadniona interwencje. czyli nie mozna wychodzic z domu albo wyjsc dostac nozem wrocic i dopiero zadzwonic albo z glowa pod pach przyjsc na komende
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  1
  ZZYCIAOBYWATELA(2014-09-15)
 • ciszewska odbieram to jako zastraszanie ludzi żeby nie wzywać policji ! ! !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  0
  Informator(2014-09-15)
 • elblagu wogole nie przyjezdzaja nawet jak ktos komus smiercia grozi i ten ktos z domu nie moze wyjsc bo sie boi. to pan duzurujacy mowi ze maga ewentualnie przyjechac i wystawic mandat za nieuzazadniona interwencje. czyli nie mozna wychodzic z domu albo wyjsc dostac nozem wrocic i dopiero zadzwonic albo z glowa pod pach przyjsc na komende
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  ZZYCIAWZIETE(2014-09-15)
 • No to musieli dyżurnemu pomiędzy pączkiem a kawa zadzwonić i się wkurzył.
 • takie rzeczy tylko w baraniewie
Reklama