UWAGA!

Znęcał się nad rodziną, teraz odpowie przed sądem

 Elbląg, Znęcał się nad rodziną, teraz odpowie przed sądem

Nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz kontaktowania się z żoną i synem usłyszał 62-letni Zbigniew U. Mężczyzna znęcał się nad swoją rodziną. Po jednej z interwencji trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci interweniujący podczas awantury domowej zatrzymali 62-latka. Okazało się że to nie pierwsza taka sytuacja, do której on doprowadził. Mowa tu o znęcaniu się psychicznym i fizycznym nad rodziną. Okazuje się, że 62-letni Zbigniew U. gdy był pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, groził domownikom pozbawieniem życia, niszczył wyposażenie mieszkania oraz zakłócał ich spokój. Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i przesłuchali świadków. Domowy agresor przyznał się do wywoływania awantur i kłótni. Do prokuratury trafił wniosek o dozór policyjny oraz nakaz opuszczenia mieszkania na czas prowadzonego postepowania. Prokurator przychylił się do tego wniosku i wydał też zakaz kontaktowania się 62-latka z żoną i synem. Jeżeli zostanie on złamany, wobec mężczyzny będzie można zastosować tymczasowe aresztowanie.
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A co zrobić ze znęcającymi się policjantami podczas przesłuchań w celu wymuszania zeznań (chodzi o osoby niewinne i postronne) ? Jest jakaś procedura żeby ukarać bydło i ukrytych bandytów w mundurach policji ? Jest BSW, jest rzecznik praw obywatelskich ale to za mało żeby udowodnić szykany przy przesłuchaniach. Dobry przykład działania przyszedł z olsztyna gdzie naczelnych policjantów zwolniono (do prasy oficjalnie :podali się do wątpliwej dymisji. Poddajmy wątpliwość : żeby nie tracić pasków na pagonach, a bydło policyjne które biło, maltretowało, wymuszało, znieważało, ma zarzuty i jest zatrzymane w celi. Niektórzy policjanci wyszli z aresztu na jaki wniosek ? Nie opublikowano do wiadomości na stronach pracodawców. Może nie mieli odwagi przyznać się do kolegów. .. .
Reklama