UWAGA!

Został pobity, ale to nie ciosy spowodowały śmierć

 
Elbląg, 28-latek został znaleziony martwy na chodniku w pobliżu skrzyżowania ul. Płk. Dąbka i Pionierskiej
28-latek został znaleziony martwy na chodniku w pobliżu skrzyżowania ul. Płk. Dąbka i Pionierskiej (fot. KMP Elbląg)

Niewydolność oddechowo-krążeniowa była przyczyną śmierci 28-latka, który został znaleziony 9 października 2012 r. rano na chodniku w pobliżu skrzyżowania ulic Płk. Dąbka i Pionierskiej. Mężczyzna został, co prawda, wcześniej pobity, ale obrażenia, jakich doznał nie były znaczące. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Elblągu.

Wczesnym rankiem 9 października 2012 r. przypadkowy przechodzeń znalazł leżące na chodniku ciało młodego mężczyzny. Powiadomił pogotowie i policję. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon. Policjanci zabezpieczyli ślady, zapis monitoringu, przesłuchali pracowników pobliskiej stacji benzynowej, którzy widzieli wieczorem dnia poprzedniego 28-latka w towarzystwie innych osób.
       Sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna przed śmiercią został pobity bądź brał udział w bójce, ale nie to było przyczyną jego śmierci.
       Na podstawie zapisu monitoringu policjanci ustalili i zatrzymali dwóch towarzyszy 28-latka: 33-letniego Pawła G. i 19-letniego Pawła K. Młodszy przyznał się do pobicia kolegi, starszy nie za bardzo pamiętał, co się wydarzyło, bo był pijany. Postępowanie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Elblągu. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut z art. 158, czyli pobicia, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Środkiem zapobiegawczym w ich przypadku był dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.
       W czasie trwania prokuratorskiego śledztwa zmarł młodszy z podejrzanych. Jego ciało znaleziono w grudniu ubr. na Modrzewinie. Zmarł prawdopodobnie na skutek wychłodzenia organizmu.
       - 34-letni (obecnie) podejrzany nie przyznaje się do pobicia 28-latka. Trwają jednak czynności śledcze, które powinny zakończyć się w marcu skierowaniem do sądu aktu oskarżenia - mówi Jolanta Rudzińska z Prokuratury Rejonowej w Elblągu.
       Pozostała do wyjaśnienia przyczyna śmierci 28-latka. To, że nie zmarł na skutek pobicia, było pewne. Konieczne więc były kolejne badania, m.in. histopatologiczne i toksykologiczne.
       - Znamy już wyniki tych badań, które wskazują, że śmierć 28-letniego mężczyzny nastąpiła na skutek niewydolności oddechowo-krążeniowej - mówi prokurator Rudzińska. - Stan zdrowia mężczyzny nie był najlepszy, dodatkowo wysokie stężenie alkoholu i wysiłek fizyczny. W takiej kondycji nawet szybki bieg, do którego został zmuszony przez agresorów, mógł przyczynić się do śmierci.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Sam fakt, że uciekał i był w stresie potwierdza, że istnieje duże prawdopodobieństwo zgonu za przyczyną zatrzymanych.
 • Rany, jak to -19-latek zmarł???Dlaczego?
 • podejrzana śmierć 19-latka. ..
 • jak to, to nie siedział w areszcie ten 19 latek? masakra!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gigolo(2013-02-21)
 • Stan zdrowia mężczyzny nie był najlepszy, dodatkowo wysokie stężenie alkoholu i wysiłek fizyczny. W takiej kondycji nawet szybki bieg, do którego został zmuszony przez agresorów, mógł spowodować zatrzymanie akcji serca- czyli dla mnie ewidentnie do śmierci chłopaka przyczynili się napastnicy, powinny być oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci. Ale jak to wiadomo. .. w naszym elbląskim sądzie nie ma ani prokuratorów ani sędziów, winny będzie śmigał na wolności i kto wie, może ponownie będzie sprawcą podobnego wypadku. .. i może wtedy pójdzie siedzieć.
 • Wychodzi na to że sam był sobie winny :D
 • wynika z tego, że rozprawy i wyroki powinny się odbywać w internecie z udziałem komentatorów
 • hahaha, no wiedziałem co za cholerny dziki kraj!!! a to miasto to już w ogóle wypaczenie jakieś. Najprawdopodobniej skorumpowane sądy, prokuratura, bo jakim cudem zabójcy i kryminaliści chodzą bezkarnie po ulicy? Wniosek jest taki, że można bezkarnie w tym mieście zabijać, kraść, bić i dokonywać wielorakich przestępstw, bo liczą się tylko statystyki mandatowe, bo przecież przejście na czerwonym świetle robi z człowieka przestępce.
 • co to ma być ??? zginął człowiek i sam sobie winien??? brak slów jak zwykle porażka wymiaru pseudosprawiedliwości.
 • Popuszczę wodze fantazji :) Młodszy napastnik zmarł na modrzewinie hmmmm a może ktoś ślady zaciera i eliminuje świadków. Można by tak pokombinować i nowego Collumbo napisać.
 • Rudzińska po raz kolejny wywołuje skandal wśród opinii społecznej. Przypomne o głośnej sprzwie śmierci młodego chłopaka w rzeczce Kumieli kilka lat temu gdzie po jej wypowiedziach zawrzało w internecie pod adresem prokuratury.
 • .. .a ja ostatnio poszedłem po swoje pieniądze do sklepu ( wcześniej sprzedałem towar na termin), gdzie wcześniej byłem umówiony, a tam właścicielka wezwała policję i potraktowano mnie jak bandytę. Oto nasze prawo, łatwiej być bandytą niż uczciwym człowiekiem. .. niestety.
Reklama