UWAGA!

Który film dostanie 10 tysięcy złotych? Zdecyduj!

 Elbląg, Który film dostanie 10 tysięcy złotych? Zdecyduj!

Coś dla kinomaniaków, krótko-widzów i miłośników dobrej muzyki. Fabuły, animacje, dokumenty, teledyski i eksperymenty. Z udziałem Moniki Brodki oraz Fisza i Emade. To w skrócie o 4. Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves. Impreza odbędzie się w kwietniu w kilkudziesięciu miastach w Polsce i za granicą. Filmy będą grane między innymi w Londynie, Berlinie i w Pradze. Ale nie musisz wyjeżdżać, żeby je zobaczyć. 19 kwietnia zawitają również do kina „Światowid” w Elblągu. Obejrzyj je i zdecyduj, który powinien dostać 10 tysięcy złotych.

Już po raz czwarty fale polskiego krótkiego metrażu zaszumią w głowach polskich i zagranicznych krótko-widzów. Między 12 a 28 kwietnia obdarzony darem multilokacji Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves odwiedzi ponad 30 polskich i kilkanaście zagranicznych miast.
       Organizator imprezy – Fundacja Ad Arte – od lat monitoruje wody krótkiego kina, selekcja w 2012 roku przyniosła 212 zgłoszeń! Po burzliwych dyskusjach powstał konkursowy program, w którym znalazło się 10 produkcji: fabuły, animacje, dokumenty, teledyski i eksperymenty.
       Widzowie, będą mogli wcielić się w jurorów festiwalu Short Waves i wybrać najlepszy w swojej ocenie film. Przy wejściu na seans każdy otrzyma formularz do wypełnienia. Za jego pomocą będzie można zagłosować na wybraną produkcję. Główna Nagroda Festiwalu to 10 tysięcy złotych. Zgarnie ją film, który dostanie najwięcej głosów ze wszystkich festiwalowych miast. Ponadto Profesjonalne Jury złożone ze specjalistów w dziedzinie kultury audiowizualnej przyzna specjalną nagrodę Short Waves PRO w wysokości 5 tysięcy złotych.
      
       W programie:
       Wszystko w porządku
      
Reż. Filip Lisowski, 2011, 11'
       Uporządkowany chłopiec, jego urodziny i proza życia: kurz, brudne naczynia, bałagan. Subtelna historia o przyjaźni i natręctwach. Bohater przez ostatnie dwie minuty filmu macha głową.
      
       Telogen
      
Reż. Alan Kępski, 2012, 4'
       Transgresje ciała, metamorfozy wizerunku, morfologia włosa. W roli głównej ekscentryczna modowa blogerka Coco Mayaki.
      
       Snępowina
      
Reż. Marta Pajek, 2011, 14'
       Animacja na granicy snu i jawy. O trudnościach z rannym wstawaniem, niedojedzonym barszczu i tytułowej snępowinie - przewodzie łączącym wody płodowe marzeń sennych z łożyskiem rzeczywistości.
      
       Rozmowa
      
Reż. Piotr Sułkowski, 2011, 17'
       Dokumentalna historia kobiety, która wychodzi z więzienia na przepustkę. Rozpościera się przed nią wszechświat niedostępnych dotąd emocji i przeżyć. Niezwykły sposób opowiadania to zasługa w równej mierze reżysera, jak i głównej bohaterki.
      
       Zwierzę bez nogi (Fisz Emade)
       Reż. Jakub Drobczyński, Tymon Tykwiński, 2011, 4'
       Fisz i Emade idą tropem Beastie Boys i przechodzą... na emeryturę. Spacerek staruszków po mieście przy bujających rytmach hip-hopu.
      
       Siłaczka
      
Reż. Aleksander Pawluczuk, 2012, 7'
       Dokument o silnej kobiecie, dosłownie i w przenośni. Bohaterka - Dorota Jadczak - nie traci uroku i wdzięku, nawet gdy pręży mięśnie.
      
       Isla
      
Reż. Małgorzata Grygierczyk, 2011, 1'
       Ruchome obrazy? Chwila skupienia. Proszę patrzeć, można zobaczyć.
      
       Noise
      
Reż. Przemysław Adamski, Katarzyna Kijek, 2011, 7'
       Z uchem przy ścianie łatwo o przesłyszenie. Krótka opowieść o odgłosach wdzierających się w życie człowieka. Zabawnie zobrazowane dźwięki stają się pełnoprawnym elementem widzialnej rzeczywistości.
      
       Nauka jazdy
      
Reż. Emi Mazurkiewicz,  2011, 13'
       Próba sił w ciasnym wnętrzu samochodu rodziców. Trzy siostry i jedna kierownica. Podskórne napięcia, konflikty, ukryta agresja, obawa przed odrzuceniem i miłość. Krótko: rodzina.
      
       Krzyżówka dnia (Brodka)
       Reż. Krzysztof Skonieczny, 2011, 4'
       Kalejdoskop animacji: szereg technik i artystów, dynamiczny montaż. Krzyżówkę rozwiązuje Monika Brodka.
      
       Termin: 19 kwietnia, godz. 19
       Miejsce: sala kameralna, kino „Światowid” w Elblągu
       Wstęp: 8 złotych
       Łączny czas: 82 minuty
      
Karolina Śluz, CSE Światowid

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama