Wygrana na początek

Elbląg, Wygrana na początek

Za nami pierwszy dzień Turnieju o Puchar Prezydenta Elbląga. Gospodarz turnieju, KS Meble Wójcik Elbląg, w swoim pierwszym pojedynku bez problemów pokonał drużynę Kar-Do Spójnia Gdynia. Zobacz zdjęcia z tego meczu.

Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga odbywa się po raz szósty i ma na celu sprawdzenie aktualnej dyspozycji i przećwiczenie różnych wariantów gry - Turniej podyktowany jest trochę dłuższą przerwą - powiedział kierownik drużyny Jerzy Kruszewski. - Musimy sprawdzić się przed drugą rundą. Na pewno będziemy walczyli o dobry wynik, ale oczywiście nie za wszelką cenę, bo ważniejsze są spotkania ligowe.
       W meczu inauguracyjnym zawody Warmia Olsztyn podejmowała Pomezanię Malbork. Podobnie jak w meczu ligowym, silniejszy okazał się zespół z województwa pomorskiego, który zwyciężył 38:24.
       Drugi mecz zgromadził większą liczbę kibiców, bowiem na parkiecie pojawili się gospodarze, którzy zmierzyli się z Kar-Do Spójnią Gdynia. Pojedynek lepiej rozpoczęli elblążanie, którzy po golach Damiana Spychalskiego i Adama Nowakowskiego oraz skutecznych interwencjach Henryka Rycharskiego prowadzili 2:0. Gdynianie wzmocnili obronę, zagrali skuteczniej w ataku i w 9. minucie wyszli na prowadzenie 4:3. Kolejne akcje należały do Meblarzy, którzy zagrali dobrze blokiem i przeprowadzali szybkie kontry, dzięki czemu po kwadransie gry prowadzili 8:6. Od 15. do 22. minuty obie drużyny grały bardzo nieskutecznie, a zawodnicy co rusz trafiali w słupki. Trener Grzegorz Czapla wprowadził zmiany, na boisku pojawia się Jacek Krawczyk, Michał Gryz, Jakub Malczewski, Mateusz Kostrzewa, Mateusz Mazur. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Malczewski i Meblarze prowadzili 10:7. Przy jednej z kolejnych akcji urazu nogi doznał Michał Gryz, przez co do końca spotkania nie mógł już zagrać. Po 30 minutach gry elblążanie prowadzili 12:9.
       Na początku drugiej połowy na ławkę kar powędrował Mateusz Kostrzewa, a chwilę później Damian Malandy. Przyjezdni wykorzystali grę w przewadze i zdołali odrobić dwa gole. W kolejnych minutach spotkania z dobrej strony pokazał się Damian Spychalski, który co rusz zaskakiwał przyjezdnych mocnymi rzutami z dystansu i w sumie zdobył cztery gole z rzędu, wyprowadzając swój zespół na sześciobramkowe prowadzenie (18:12). W dalszej części spotkania na boisku pojawili się kolejni zawodnicy: Patryk Plaszczak, Kamil Dukszto, Mateusz Bąkowski, Mirosław Ośko. Elblążanie kontrolowali przebieg meczu i z minuty na minutę powiększali przewagę, która ostatecznie zakończyła się na dziesięciu bramkach. Meblarze wygrali 29:19.

Grzegorz Czapla - Dziś rotowałem składem, szukałem zmian, które zatykałyby dziury w obronie. Chciałem, by zawodnicy uczyli się grać w obronie i biegać do kontry. Była to gra typowo szkoleniowa, to co zakładaliśmy, zrobiliśmy. Gdynia nie postawiła wygórowanych warunków, też próbuje grać inną obroną. Zobaczymy jak będzie w kolejnych meczach. Jutro czeka nas mocniejsze granie. Przez kolejny tydzień skupimy się na ataku pozycyjnym.

KS Meble Wójcik Elbląg – Kar-Do Spójnia Gdynia 29:19 (12:9)
       Wójcik: Rycharski, Krawczyk, Plaszczak - Malewski 7/4, Kupiec 5, Spychalski 5, Nowakowski 3, Malandy 3, Bąkowski 2, Dukszto 2, Malczewski 1, Olszewski 1, Mazur, Ośko, Gryz, Kostrzewa.

Trzecim i zarazem ostatnim meczem rozegranym w sobotę był pojedynek olsztyńskiej Warmii z Kar-Do Spójnią Gdynia. W tym meczu silniejsi okazali się gdynianie wygrywając 33:24.