UWAGA!

Elbląskie budowy z lat 70. na zdjęciach Czesława Misiuka

 Elbląg, Budowa Zakładów Przemysłu Odzieżowego Truso przy ul. Teatralnej - dzisiaj ZUS
Budowa Zakładów Przemysłu Odzieżowego Truso przy ul. Teatralnej - dzisiaj ZUS (fot. Czesław Misiuk)

Można powiedzieć, że w latach 70. Elbląg był jednym wielkim placem budowy. Powstawały nowe osiedla, ulice, szkoły. Miasto, które stało się stolicą województwa, w szybkim tempie się rozrastało. Poznajecie miejsca ze zdjęć?

Co tydzień na portel.pl przedstawiamy kolejne tematycznie podzielone zdjęcia, jakie od drugiej połowy lat 60. wykonywał w Elblągu znany fotograf Czesław Misiuk (1937-2001). Dzisiaj czas na pierwsze zdjęcia z elbląskich budów z lat 70. Znajdziecie tutaj m.in. fotki z przebudowy kościoła Bożego Ciała na potrzeby domu kultury Pegaz, przebudowy ul. 12 Lutego, budowy pierwszych elbląskich wieżowców czy filii Politechniki Gdańskiej przy al. Grunwaldzkiej (dzisiejszej PWSZ). Mamy nadzieję, że ta publikacja będzie okazją do wspomnień, opowieści szczególnie skierowanych do młodszych elblążan, "jak kto kiedyś było". 

Wszystkich - którzy by chcieli uzyskać odbitki lub większe formaty publikowanych w portEl.pl zdjęć - Tomasz Misiuk zaprasza do kontaktu mailowego pod adresem  fotografista18@gmail.com

Kolejna porcja zdjęć z elbląskich budów z lat 70. za tydzień. 

 

Od redakcji: Nie dysponujemy opisami do zdjęć autora. Zachęcamy Czytelników do dzielenia się swoją wiedzą na ten temat w komentarzach, można też dodawać opisy pod konkretnym zdjęciem, do czego gorąco zachęcamy. 

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama