UWAGA!

Kto jest na tym szkolnym zdjęciu? (Elbląskie Archiwum Foto)

 Elbląg, Kto jest na tym szkolnym zdjęciu? (Elbląskie Archiwum Foto)
Fot. nadesłana

Jest już pierwsza odpowiedź na nasz apel o podzielenie się starymi zdjęciami Elbląga i elblążan. Może ktoś rozpozna się na zdjęciu?

Kontekst fotek, które przesłał nam Stefan Kotowski z Hotelu Młyn, jest taki: niedaleko I LO była niegdyś podstawówka nr 11, potem Biblioteka Pedagogiczna (budynek widoczny na zdjęciu niżej). Cegła po cegle budynek ten został przeniesiony tam, gdzie znajduje się Hotel Młyn, na ul. Kościuszki. Dodajmy, że przed wojną w budynku przy Pocztowej 2 znajdowała się niemiecka szkoła Hansa-Schule.

- Zdjęcie z uczniami pozyskaliśmy od przyjaciela Hotelu Młyn, pana Leszka Słodownika – podkreśla Stefan Kotowski. - Od 2018 r. wisi na ścianie w sali bankietowej hotelu – dodaje.

- Może ktoś rozpoznaje siebie lub znajomych? Prosimy o pomoc, bo do tej pory nikt się nie rozpoznał - przyznaje Stefan Kotowski. A może ktoś przybliży rok, kiedy zdjęcie mogło zostać wykonane?

  Elbląg, Kto jest na tym szkolnym zdjęciu? (Elbląskie Archiwum Foto)
Fot. nadesłana

 

Zachęcamy naszych Czytelników do wysyłania nam archiwalnych fotek z Elbląga w formacie skanów na adres redakcja@portel.pl (jeśli nie ma takiej możliwości, zeskanujemy je po wcześniejszym umówieniu w naszej redakcji przy ul. 1 Maja 1c) wraz z opisami, kogo, co i w jakim roku widzimy na zdjęciach. Jeśli jakieś miejsce i rok trudno będzie zidentyfikować bez obaw, po publikacji z dużym prawdopodobieństwem pomogą w tym inni Czytelnicy portElu. Chętnie opublikujemy je na naszych łamach. Pokażmy elblążan i Elbląg sprzed lat!

Zobacz też poprzedni odcinek Elbląskiego Archiwum Foto.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama