UWAGA!

Pokaż zdjęcia elblążan i opowiedz swoje elbląskie historie sprzed lat! (Elbląskie Archiwum Foto)

 Elbląg, Pokaż zdjęcia elblążan i opowiedz swoje elbląskie historie sprzed lat! (Elbląskie Archiwum Foto)
Fot. Czesław Zuchowicz

Elbląskie Archiwum Foto - to cykl, w którym pokazujemy dawny Elbląg i elblążan sprzed lat - dzięki zdjęciom naszych Czytelników. W tym artykule zestawiamy dotychczasowe odcinki tej serii.

Jak wyglądało miasto i jego mieszkańcy kiedyś? To chcemy pokazywać w Elbląskim Archiwum Foto. Warto zaznaczyć, że nie muszą to być zdjęcia bardzo stare. Bardzo chętnie przypomnielibyśmy sobie, jak wyglądało miasto np. w latach 90'.

Dlatego wciąż zachęcamy naszych Czytelników do wysyłania nam archiwalnych fotek z Elbląga w formacie skanów na adres redakcja@portel.pl (jeśli nie ma takiej możliwości, zeskanujemy je po wcześniejszym umówieniu w naszej redakcji przy ul. 1 Maja 1c) najlepiej wraz z opisami, kogo, co i w jakim roku widzimy na zdjęciach. Zapraszamy do opowiedzenia historii związanej z danym zdjęciem czy znajdującymi się na nim osobami. Jeśli jakieś miejsce i rok trudno będzie zidentyfikować bez obaw, po publikacji z dużym prawdopodobieństwem pomogą w tym inni Czytelnicy portElu. Chętnie opublikujemy je na naszych łamach. Pokażmy elblążan i Elbląg sprzed lat!

Przy okazji raz jeszcze dziękujemy wszystkim Czytelnikom, którzy podzielili się z nami zdjęciami.

 

Poniżej linkujemy dotychczasowe odcinki Elbląskiego Archiwum Foto:

 

 

 

Masz fotki Elbląga i elblążan sprzed lat? Pokaż je na portElu!

 

Kto jest na tym szkolnym zdjęciu?

 

Gdy przez centrum Elbląga jeździł pociąg...

 

Wałęsa, nauczyciele i ślub

 

Do szkoły i pod ratusz

 

Co się stało z naszą klasą?

 

Kościuszki i katedra

TB

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • W Dreźnie do dzisiaj jest takie połączenie, zakładów VW z dostawami części. W nocy zamykany jest ruch na trasie pociągu. Budowa samochodu rozpoczyna się na parterze, a kończy na 8 piętrze. Gotowy samochód zjeżdża windą na dół. Drezno ( 2 x 2 km ), zburzyli bez sensu Amerykanie i Anglicy w zemście za Londyn, a Sowieci Elbląg, też 2 x 2 km, w zemście za Smoleńsk... dwa bratnie miasta. Trzeba podpisać umowę o współpracy !!! Może w ramach reparacji Jarosława i oddaniu Prus Wschodnich, będzie jak znalazł... @ Chistor.
 • gdybyś znał hustorie to byś wiedział, że Elbląg był dłużej przy Polsce niż przy Prusach i Niemczech
 • @Nncfr - Ale jak większość miast i terenów, został stracony przez durnych władców i debilne rządy. Dopiero Niemcy je zagospodarowali i przemysłowo rozwinęli.. Breslau, Oppeln, Gruner Berg, Posen, Stetin, Kalberg, Danzic, Elbing... Tobie " hustoria " kojarzy się chyba z husarią, która po kilku bitwach, robiła więcej hałasu, po którym i tak Polska później upadła na wieki, aż do 1945 r. Teraz nowi "husarzy" krzyczą o patriotyzmie, co oznacza że zaraz zaczną kraść...
 • na jakie wieki upadła Polska? nie upadła tylko została napadnięta i zniszczona przez niemiecko- ruska bandyterkę, a po drugie 123 lata to ledwie jeden wiek, doucz z matmy analfabeto volkdeutschowy
 • ... volksdeutch? v kolumna? niemiecki troll? a może ruska swołocz ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5
  7
  zwamiisienierozmawiadowassie..(2022-11-27)
 • Sorry ale tutaj nie będę patriotą. Niemcy potrafili budować, rozwijać, itd. To co robią Polacy jest zazwyczaj niewydolne. Nie mieliśmy i nie mamy nawet własnej jednej w całości Polskiej marki samochodów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  6
  Kkkkk1(2022-11-28)
 • I gdzie te zdjęcia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Abcdefg(2022-11-28)
 • wysiadam z pociągu i na lewo "Tęcza" a na prawo "Mocca" i kawa selekt. Pamiętacie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  RyszardKlim(2022-11-28)
 • Zakon Krzyżacki czy Królestwo Prus, to nie to samo co Niemcy. Te ostatnie jako państwo powstało dopiero w 1871 roku w formie cesarstwa. Tak więc przynależność Elbląga i niektórych innych miast Polski nie zawsze można łączyć wyłącznie z państwem niemieckim. Warto pamiętać, że po ostatecznym rozpadzie Cesarstwa Rzymskiego wśród nowych powstałych na jego ziemiach były m. in. takie jak Frankonia Zachodnia, która początkowo stała się państwem Franków, aż do utworzenia Królestwa Francji oraz Frankonia Wschodnia (od Renu do Łaby), która nazywała się Świętym Cesarstwem Rzymskim Narodu Niemieckiego ostatecznie przejęta przez Habsburgów, którzy praktycznie do czasu powstania Królestwa Prus byli jego władcami. Należy też pamiętać, że w okresie istnienia Frankonii Zachodniej i Wschodniej ziemie od Łaby aż do Dniestru należały do plemion Słowiańskich. To właśnie te ziemie podbijały nowe ówczesne potęgi, Święte Cesarstwo Narodu Niemieckiego i państwo Piastów. Także historia chadzała różnymi drogami i nie zawsze jest to tak oczywiste jak zadania matematyczne.
 • komunisci i solidaruchy zrobily z polski kolonie. tu sie nic nie oplaca i wszystko jest nierentowne. najlepiej kupoowac od obcych i pracowac dla obcych za miske ryzu. system kolonialny! pomimo to istnieje rzesza baranow glosujacych na PO, PIS, PSL, SLD i wmawiaja wam ze wolnosc ze solidarnosc ze nie ma wolnosci bez solidarnosci i milosci bez solidarnosci. hihot losu i hostorii. wyjedzcie gdziekolwiek na zachod lub do USA i wtedy dopiero otrzezwiejecie jak was wydymali po wojnie. A jak slysze ze tuSSk to rycerz na bialym koniu ktory ma wybawic polske to smiac mi sie chce jak bym ogladal skecz dobrego kabaretu ze jest rzesza baranow ktora traktuje to na powaznie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  8
  rozsądny(2022-11-28)
 • @zwamiisienierozmawiadowassie.. - I tak klepiecie bez sensu jak wasi wodzowie prowadzący do upadku.
 • @Nncfr - 1237 do 1466 i od 1772 do 1945 daje 229+173 Daje 402 1466 do 1772 i od 1945 do 2022 daje 306+77 Daje 383 więc nie masz racji
Reklama