UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

100 zamechowców wyjedzie za granicę

W najbliższych dwóch miesiącach około 100 pracowników Zakładów Mechanicznych im. gen. K. Świerczewskiego weźmie udział w wycieczkach zagranicznych - czytamy w Głosie Elbląga z 18 maja 1962 roku.

Kierownictwo zakładowego klubu techniki i racjonalizacji zrealizuje planowany wyjazd do Czechosłowacji, dokąd wyjedzie w licu br. - 39 najaktywniejszych racjonalizatorów i członków KTiR. Wycieczka ta oprócz walorów turystycznych, ma na celu zapoznanie się jej uczestników z metodami produkcji czołowych zakładów przemysłowych naszego południowego sąsiada. Zamechowcy zwiedzą kilka dużych przedsiębiorstw przemysłu maszynowego, a między innymi słynne zakłady "Skoda".
       Atrakcyjną wycieczkę do Związku Radzieckiego przygotowuje rada zakładowa dla pracowników "Zamechu" już w miesiącu lipcu. W ciągu 10 dni uczestnicy wycieczki zwiedzą Moskwę i Leningrad oraz inne atrakcyjne miejscowości na tej trasie. I tym razem rada zakładowa "Zamechu" pokryje część kosztów wycieczki. Koszty wycieczki pokryte zostaną z pieniędzy klubu techniki i racjonalizacji. Poza wyjazdami zagranicznymi rada zakładowa zaplanowała zorganizowanie atrakcyjnych wycieczek krajowych, w których udział wezmą członkowie związku zawodowego.
      
(W.P.)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ciężko było wtedy nie nazwać krajów Związku Radzieckiego za nie-zagranicę choć czy tam czy tu ustrój był ten sam ale cóż pewnie się z tego wyjazdu cieszyli
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZebMckaine(2012-05-18)
 • pamiętam, że mój Tata należał do (już później) ZKTiR, miał kilka projektów na swoim koncie, zdarzało mu się wyjeżdżać w delegacje do "demoludów"-z jednej z nich przywiózł mi piekne długie czerwone kozaki na małym obcasiku, teraz to bym takie ponosiła :)) ale wtedy nie podobały mi się bo nosiło się Relaxy :)))
 • A ja przeczytałem "zamachowców". Bez urazy :)
 • W szczytowym momencie w Zamechu pracowalo 8500 ludzi, a zakladów zatrudniajacych ponad 1000 osób, tez było niemało. Dziś w to trudno uwierzyć. W latach 70 -tych było jeszcze 7 kin. Czy dziś jest lepiej, pewnie tak, dla wielu, ale w niektórych dziedzinach raczej nie, bo wiemy, że powinno być lepiej, ale kierujący miastem nie dorównują swoim poziomem intelektualnym i przygotowaniem merytorycznym do naszych oczekiwań.
Reklama