UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Barbarzyńcy

Codziennie można zaobserwować w parkach i na ulicach Elbląga jak kilkunastoletnie dzieciaki strzelają z procy do ptaków, wdrapują się na drzewa, by zniszczyć ptasie gniazda. Zdarzają się tez wypadki dręczenia zwierząt. Najdziwniejsze jest to, że dorośli, którzy często są świadkami tego rodzaju "zabawy" nie reagują - czytamy w Głosie Elbląga z 18 lipca 1962 roku.

Oburzający wypadek, świadczący o rozwydrzeniu i bestialstwie pewnej części młodzieży zdarzył się kilka dni temu przy ul. Bema. Osiemnastoletni Maran G. prowodyr jednej z "dziecięcych" grup, wynalazł interesująca zabawę. Otóż złapano psa, którego powieszono i użyto jako celu do wprawiających się w strzelaniu z łuku... Zamęczone potwornie zwierzę uwolniła przechodząca tędy młoda dziewczyna. Dogorywającego psa znalazły na ulicy dwie obywatelki.
       Trudno uwierzyć, aby wypadek torturowania psa uszedł uwadze dorosłych, rodziców. Jednak dotychczas nikt nie próbował interweniować w tej sprawie... A może są jakieś powody tej znieczulicy. Bo skąd pewność, że chuligan, który w obecności małych dzieci z zimną krwią pastwi się w bestialski sposób nad bezbronnym zwierzęciem, równie obojętnie nie spuści cegły na głowę komuś, kto śmiałby mu zwrócić uwagę na jego postępowanie. Najwyższy czas, aby sprawą tą zainteresowały się odpowiednie władze i położyły kres działalności młodych oprawców.
      
(L)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama