UWAGA!

Ciekawe imprezy PTTK

Klub turysty pieszego, poza organizowaniem rajdów, zajmuje się również znakowaniem szlaków turystycznych ziemi elbląskiej, informował Głos Elbląga z 17 kwietnia 1962 r

Działalność PTTK w Elblągu rozwija się coraz żywiej. Na uwagę zasługuje zwłaszcza klub turysty pieszego którego przewodniczącym jest ob. Józef Rybicki.
     Ostatnio członkowie klubu wzięli udział w dorocznym Wiosennym Rajdzie Świętokrzyskim, który trwał 3 dni. 60-osobowy zespół członków klubu, do których przyłączyła się grupa osób z Zamechu i aktyw koła PTTK przy Podoficerskiej Szkole Zawodowej i przeszedł 60 km najpiękniejszymi partiami Gór Świętokrzyskich, Rajd zakończony został ogniskiem w miejscowości Św. Katarzyna. Po przybyciu piechotą do Kielc – elblążanie powrócili do domów.
     Klub turysty pieszego, poza organizowaniem rajdów, zajmuje się również znakowaniem szlaków turystycznych ziemi elbląskiej. Ostatnio przystąpiono do znakowania tzw. Czerwonego szlaku, wiodącego przez Bażantarnię do Fromborka. W pracy tej biorą udział również aktywiści z klubu turystyki motorowej.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama