UWAGA!

Dawno temu w Elblągu... trwała przebudowa teatru

 
Elbląg, Dawno temu w Elblągu... trwała przebudowa teatru

Przebudowa tutejszego miejskiego teatru szybko posuwa się naprzód. W ostatnich dniach do pracy zatrudniono dodatkowo 25 pracowników. Prace powinny zakończyć się do końca września (AZ, wtorek, 01.08.1893 r.).

Koniec wakacji, początek szkoły
       Dziś w szkołach skończyły się wakacje. Jutro we wszystkich szkołach znów rozpoczną się zajęcia (AZ, wtorek, 01.08.1893 r.).
      
       Zgubił się mały chłopiec
       Na posterunek policji przyprowadzono w sobotę wieczorem małego około trzyletniego chłopca, który się zgubił. Został znaleziony na Małym Placu Ćwiczeń (niem. Kl. Exerzierplatz) [...], nie potrafił powiedzieć nic na temat swoich krewnych. Dziecko zostało zaprowadzone do domu azylanta, jego krewni do tej pory nie zgłosili się po niego (AZ, wtorek, 01.08.1893 r.).
      
       Zabrała trzylatce kolczyki

       Pewnej małej trzyletniej dziewczynce, której rodzice mieszkają przy ulicy Dużej Różanej (niem. Gr. Rosenstraße) ukradziono wczoraj na ulicy kolczyki. Złodziejką jest pewna starsza dziewczyna, która zdjęła kolczyki trzylatce i je zabrała. Sprawa trafiła już na policję (AZ, wtorek, 01.08.1893 r.).
      
       Rowerzyści pojadą na imprezę do Kwidzyna
       Tutejszy klub rowerowy organizuje w niedzielę, 6 sierpnia przejażdżkę do Kwidzyna (niem. Marienwerder), by wziąć udział w letniej imprezie organizowanej przez tamtejszy związek rowerowy (AZ, czwartek, 03.08.1893 r.).
      
       W Bażantarni znaleziono ciało mężczyzny

       Wczoraj po południu w Bażantarni (niem. Vogelsang) w pobliżu stawu z karpiami w krzakach znaleziono ciało młodego mężczyzny. Mężczyzna miał na głowie ranę postrzałową. Ciało było już w stanie rozkładu. Obok mężczyzny leżał rewolwer i kapelusz, w którym znajdowała się wizytówka z nazwiskiem Heinrich Keil. Człowiek o takim nazwisku, z zawodu praktykant w świecie handlu zameldowany jest przy ulicy Słonecznej (niem. Sonnenstraße) (AZ, piątek, 04.08.1893 r.).
      
       Bo głośno się zachowywał
       Wczoraj wieczorem aresztowano w Elblągu zamiejscowego robotnika, ponieważ wrzeszczał w lokalu przy ulicy Janowskiej (niem. Herrenstraße) i mimo że go wyrzucono, wciąż próbował wtargnąć do niego (AZ, piątek, 04.08.1893 r.).
      
       Burza z gradem narobiła szkód

       Burza, która przeszła przez okolice Elbląga wczoraj po południu, przyniosła ze sobą miejscowe opady gradu, który poczyniły wiele szkód na okolicznych polach. Grad z deszczem ciągnął się przez Milejewo (niem. Trunz), Ogrodniki (niem. Baumgart) i Dąbrowę (niem. Damerau) [...] (AZ, sobota, 05.08.1893 r.).
      
       Kantor Wagner dał popis dyrygentury
       Kantor z katedry w Kwidzynie (niem. Marienwerder), pan Wagner, jeden z wąskiego grona ubiegających się o stanowisko kantora w tutejszym ewangelickim kościele Najświętszej Marii Panny, odbył wczoraj wieczorem z elbląskim chórem w auli Wyższej Szkole dla Dziewcząt przed zebraną radą parafialną i kościelną kościoła Najświętszej Marii Panny próbę dyrygencką (AZ, niedziela, 06.08.1893 r.).
      
       Bazar na Schillingsbruecke już jutro
       Chcemy zwrócić Państwa uwagę na mający się odbyć jutro na Schillingsbrücke bazar organizowany przez Ojczyźniany Związek Kobiet oddział w Elblągu. Trwające przygotowania świadczą o tym, że czeka nas bardzo dużo rozrywek (AZ, niedziela, 06.08.1893 r.).
      
       Dziecko trafiło pod koła

       Wczoraj wieczorem na Zewnętrznej Grobli Młyńskiej (niem. Äußerer Mühlendamm, dzisiejsza ulica Traugutta) załadowany zbiorami wóz przejechał czteroletnie dziecko, które zostało tak mocno ranne, że musiało zostać przewiezione do szpitala. Dziecko uwiesiło się na wozie, spadło z niego i dostało się pod koła (AZ, niedziela, 06.08.1893 r.).
      
tłum. DK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama