UWAGA!

Dobre efekty pracy kulturalnej w pow. elbląskim

Każdego miesiąca przygotowywany jest przez elbląską poradnię Kulturalno – Oświatową, dwudniowy kurs kierowników świetlic PGR, informował Dziennik Bałtycki z 5 kwietnia 1962 r.

Zorganizowanie w Elblągu Powiatowej poradni Kulturalno – Oświatowej przynosi już konkretne efekty. Uporządkowano szereg świetlic i odbyło się wiele akcji oświatowych różnego typu. Obecnie warto omówić wyniki pracy pierwszego kwartału br.
      Główny nacisk położony został na szkolenie i instruktaż. Na 7- dniowym kursie przeszkolono 5 instruktorów teatru amatorskiego oraz 3 instruktorów choreografów. Każdego miesiąca obsługiwany jest przez elbląską poradnię dwudniowy kurs szkolny kierowników wszystkich świetlic PGR. Ponadto przeprowadziła w Elblągu 48 fachowych konsultacji, a 24 bezpośrednio w terenie.
      Ciekawie rozwija się akcja uteatralniona powiatu elbląskiego. Poradnia nawiązała kontakt z Teatrem Rapsodycznym w Gdańsku, który wystąpił w 5 miejscowościach powiatu ze sztuką Odrawęża „Niezwykła przygoda”. Ogółem sztukę tę obejrzało 1.800 widzów. Warto nadmienić, że następstwem tego objazdu było generalne uporządkowanie terenowych sal widowiskowych.
      Ostatnio poradnia nawiązała również kontakt z lalkowym Teatrem „Miniatura” w Gdańsku, który podjął się obsługi przedstawień szkolnych.
     
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama