UWAGA!

Dom Mody w Elblągu czeka na remont

Ostatnio wprowadzono nowy rodzaj usług krawieckich, tak zwanych domowych. Krojczy udaje się do klienta i jeździ do niego na przymiarki, informował Dziennik Bałtycki z 6 maja 1962 r.

Na wstępie kilka uwag z działalności tej pożytecznej placówki usługowej. Dom Mody rozwija działalność w trzech kierunkach. Średnio dla 3.500 osób rocznie wykonuje zamówienia na odzież miarową wartość tych usług wynosi około 1,5 mln zł. Dla wielu elbląskich zakładów szyje ubrania robocze i służbowe, a dla MHD wykonuje tak zwaną produkcję modelową.
     Popyt na produkcję modelową stale wzrasta i już praktyka pierwszych miesięcy tego roku wskazuje, że plan wartościowy tej produkcji będzie przekroczony o co najmniej 400 tys. zł. Ostatnio wprowadzono nowy rodzaj usług, tak zwanych domowych. Krojczy udaje się do klienta i jeździ do niego na przymiarki. Korzystne to jest zwłaszcza dla matek obarczonych dziećmi.
     Ten przegląd działalności wskazuje, że elbląski Dom Mody pracuje dobrze, chociaż ma trudne warunki lokalowe. Budynek, w którym mieści się Dom Mody wymaga bowiem remontu.
     Kierownictwo Domu Mody ma na pokrycie kosztów remontu 500 tysięcy złotych, ale nie ma wykonawcy. Elbląskie przedsiębiorstwa odmówiły wykonania tych prac.
     Dodajmy, że ta sama sytuacja była w ubiegłym roku i kredyty przepadły. Bez pomocy i to bardzo wszechstronnej dyrekcji Przedsiębiorstwa Krawiecko-Kuśnierskiego w Gdańsku tego problemu nie da się rozwiązać Apelujemy.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama