UWAGA!

Elbląski miesiąc oszczędności

Skłonność do oszczędzania stała się jedna z charakterystycznych cech mieszkańców Elbląga - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 17 października 1961 roku.

Elbląski oddział PKO wykazuje 29 tysięcy książeczek oszczędnościowych z wkładami na ogólną kwotę 80 milionów złotych. Średnia kwota wkładu na jedną osobę wynosi 734 zł, a na każde 100 zł dochodu mieszkańca Elbląga wpływa na książeczkę 11 zł, podczas gdy średnia krajowa wynosi tylko 7 zł.
       Pomyślnie rozwijają się również szkolne kasy oszczędnościowe. Prawie 13 tys. członków SKO wpłaciło na książeczki oszczędnościowe 1.200.000 zł. Z tych pieniędzy za 8000 tysięcy zł zorganizowano w okresie wakacyjnym rożne młodzieżowe imprezy, kolnie, obozy, wycieczki i autostop.
       W bieżącym roku PKO w Elblągu dopisało mieszkańcom miasta 1 milion zł jako odsetki od zdeponowanych oszczędności. Rozlosowano także cenne nagrody: 3 samochody osobowe, 8 motocykli,WFM oraz 88 premii pieniężnych w łącznej kwocie 100 tysięcy zł.
       Poważny wpływ oszczędności pozwoli elbląskiemu oddziałowi PKO na przekazanie do budżetu miasta 401 tys zł z tytułu tegorocznej nadwyżki bilansowej. Tak jak w latach ubiegłych, organizuje się również w październiku Miesiąc Oszczędności. Atrakcja tego miesiąca jest konkurs oszczędzania połączony z wieloma cennymi nagrodami, jak samochody, telewizory i motocykle.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama