UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląskie "krówki" popularne w NRN

 
Elbląg, Elbląskie "krówki" popularne w NRN

Spółdzielnia Inwalidów "Wolność" w Elblągu przeprowadziła się ostatnio do nowego obiektu przy ul. Ks. Osińskiego - czytamy w Głosie Elbląga z 8 lipca 1956 roku.

W nowym budynku obok biur i magazynów znalazły się pomieszczenia cukiernicze i zakłady produkcyjne. Pozwoliło to spółdzielni na unieruchomienie produkcji eksportowej. Dotychczas bowiem produkowała cukierki na rynek krajowy. Niektóre z nich jak np. galaretki żelowe już w roku 1961 otrzymały znak jakości.
       Ostatnio, spółdzielnia wysłała pierwszą partię cukierków na eksport. Odbiorcą eksportowych "krówek" elbląskich był NRF. Cukierki te cieszą się w NRF dużym powodzeniem.
       Zamierzenia produkcyjne spółdzielni na rok bieżący przewidują wyprodukowanie 70 ton cukierków z przeznaczeniem na rynki krajów kapitalistycznych, w pierwszym rzędzie do NRF i Anglii. W roku przyszłym zwiększy się zarówno ilość produkcji eksportowej jak też asortyment cukierków.
      
(sg)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama