UWAGA!

Elbląskie Zoo już czynne

 
Elbląg, Elbląskie Zoo już czynne

Nasz apel w sprawie urządzenia w "Dolince" obok basenów kąpielowych małego ogrodu zoologicznego - odniósł pożądany skutek - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 1 kwietnia 1965 roku.

Po ukazaniu się artykułu sprawą zainteresowała się dyrekcja oliwskiego Zoo i po stwierdzeniu, że "Dolinka" nadaje się doskonale do urządzenia niewielkiego ogrodu zoologicznego, przekazała w darze Elblągowi pierwsze okazy egzotycznych zwierząt.
      
       Wśród nich znajduje się m.in.: kilka gatunków małp, zamieszkujących południową Amerykę, 2 tygrysy, 3 żyrafy, wielbłąd dwugarbny, 2 białe niedźwiedzie, kilka okazów wężów jadowitych, a wśród nich słynny wąż boa-dusiciel. Łącznie oliwskie Zoo przekazało ponad 20 okazów zwierząt i 14 ptaków.
      
       W najbliższych dniach przyjadą do Elbląga dwa żubry z Puszczy Białowieskiej oraz za pośrednictwem dr Jana Żabińskiego otrzymamy z warszawskiego Zoo słonia "Staruszka". Zwierzęta na razie zostały ulokowane w specjalnych klatkach i prowizorycznie zbudowanych barakach. Już wkrótce rozpocznie się budowa odpowiednich pomieszczeń i wybiegów.
      
       Kierownictwo elbląskiego Zoo informuje, że począwszy od dziś można będzie oglądać niektóre zwierzęta. Prosi się jednakże zwiedzających o niedrażnienie zwierząt i nie podawanie żadnego pożywienia, gdyż zwierzęta się jeszcze nie zaaklimatyzowały.
      

       ***
       W artykule została zachowana oryginalna pisownia.

      
MD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama