UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Idziemy do brygad SP

Młodzież zgrupowana w brygadach rolnych „SP” otrzymuje zakwaterowanie i pełne umundurowanie, uczy się, a niezależnie od tego otrzymuje za pracę wynagrodzenie przewidziane umową zbiorową dla pracowników rolnych, informował Dziennik Bałtycki z 27 sierpnia 1954 r.

Codziennie na ulicach miasta spotykamy młode dziewczęta i chłopców ubranych w zielone mundury „SP”. To ochotnicy, młodzież, która zgłaszając się do brygad rolnych, pragnie pracą na wsi spełnić swój patriotyczny obowiązek wobec państwa.
     Przed kilku dniami Komenda Powiatowa PO „Służba Polsce” ogłosiła apel do młodzieży Elbląga, wzywając ją do zgłaszania się do brygad rolnych, pracujących w PGR całego kraju.
     Czy apel ten odniósł skutek?
     Należy stwierdzić, że tak, bowiem w okresie zaledwie kilku dni wpłynęły 54 zgłoszenia ochotników. Czym motywuje młodzież chęć pracy w brygadach?
     Dwie siostry Urszula i Brygida G. podają, że chcą spełnić swój obowiązek wobec ojczyzny i pomóc w sprawnym zebraniu plonów. Leonard L. chce pójść do brygady dlatego, aby pomóc państwu, które zapewniło mu przyszłość. A inni? Są tacy, jak np. Władysław P. którzy byli już w ubiegłych latach w brygadzie i praca zespołowa na roli tak im się spodobało, że zgłosili się po raz drugi.
     I nic dziwnego. Młodzież zgrupowana w brygadach rolnych „SP” otrzymuje zakwaterowanie i pełne umundurowanie, uczy się, a niezależnie od tego otrzymuje za pracę wynagrodzenie przewidziane umową zbiorową dla pracowników rolnych. Dotychczasowe wyniki zgłoszeń pozwalają twierdzić, że młodzież Elbląga zrozumiała apel Komendy Powiatowej i swoim udziałem w pracach brygad rolnych „SP” w poważnym stopniu przyczyniają się do sprawnego przebiegu akcji żniwno-omłotowej.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama