UWAGA!

Jest lód – będą lody

Wydział Handlu przewiduje uruchomienie w okresie wiosenno-letnim 12 straganów z warzywami, 5 wózków z owocami i 12 stoisk z lodami, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 31 marca 1955 r.

Słabo nadal przedstawia się sprawa zaopatrzenia w Elblągu w mąkę rynkową, znaczniej poprawie natomiast uległo położenie na odcinku mięsnym. Rozdzielniki i towar z uboju gospodarczego pokrywa tu już w całości zapotrzebowanie. Ciągle brak ryb i śledzi.
     W konsekwentnym dążeniu do usprawnienia dystrybucji, Wydział Handlu przewiduje uruchomienie w okresie wiosenno-letnim 12 straganów z warzywami, 5 wózków z owocami i 12 stoisk z lodami.
     Lody sprzedawane będą także przez sklepy mleczarskie i winno-cukiernicze, przy czym jeden taki wzorcowy punkt z nowoczesnym urządzeniem otwarty zostanie przy MHD przy ul. 1 Maja.
     Duży nacisk położono tak że w tym roku na zgromadzenie w mieście należytej ilości lodu (ponad 1.300 ton), gwarantującego właśnie zabezpieczenie artykułów łatwo psujących się i chłodzenie napojów orzeźwiających, Nie będzie w Elblągu ani jednego sklepu, który nie posiadałby przynajmniej zwykłej skrzyni wybitej blachą i napełnionej lodem.
     W sumie – wydaje się, iż Wydział Handlu uczynił wiele, aby do minimum zlikwidować przyczyny wszelkich narzekań na złe zapotrzebowanie. Czy wynika z tego, że zaopatrzenie to będzie bez zarzutu?
     Z pewnością – nie. Ale...
     Pamiętaj i w tej również trudniej, skomplikowanej dziedzinie wyraźnie i systematycznie idziemy naprzód.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama