UWAGA!

Jutro święto

Radośnie i uroczyście ale bez zbędnej pompy Elbląg święcić będzie 1 Maja, informował Dziennik Bałtycki z 30 kwietnia 1957 r.

Miejski Komitet 1-majowy w Elblągu omówił już ostateczny przebieg uroczystości 1-majowych. Tegoroczne święto elblążanie obchodzić będą radośnie i uroczyście, lecz bardziej swobodnie niż dawniej i nie tak pompatycznie.
     Ustalono, iż w dniu 1 Maja odbędzie się pochód, będzie on jednak miał charakter nieskrępowany. Załogi zakładów pracy wraz z całym społeczeństwem wyruszą ze swych dzielnic na punkt zborny, którym w tym roku będzie boisko sportowe przy ul. Grunwaldzkiej. Tu wygłoszone będą do zgromadzonych dwa krótkie przemówienia, a następnie przewidziana jest część artystyczna.
     Grupy maszerujące w zwartych szykach nie będą dźwigały nadmiernej ilości transparentów, sztandarów, makiet itp., co najwyżej kilka transparentów z aktualnymi hasłami. Nie zaszkodzi zabrać z sobą trochę szturmówek i flag, a już koniecznie trzeba wziąć na pochód uśmiech i radosny nastrój.
     Po południu, zgodnie z tradycją, odbędą się zabawy ludowe w trzech punktach miasta: w parku Modrzewie, koło muszli w Bażantarni i na Placu Jedności Narodu obok Prezydium.
     W przeddzień 1 Maja nie będzie, jak co roku, centralnej akademii ogólnomiejskiej, natomiast w zakładach pracy i instytucjach już od kilku dni odbywają się akademie.
     Wypada zatem tylko, zaapelować do mieszkańców Elbląga, aby licznym udziałem w pochodzie dali wyraz swym uczuciom patriotyzmu podobnie jak w dniach Października. A na popołudnie życzymy wesołej zabawy.
     
oprac. Olaf B.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama