UWAGA!

Kiedy filia nr 12 Miejskiej Biblioteki będzie otwarta ?

Wypożyczalnia Miejskiej Biblioteki jest tak zaprojektowana, że nie ma otworów okiennych, będzie więc czynna stale przy świetle sztucznym, informował Dziennik Bałtycki z 27 kwietnia 1962 r.


     Filia nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Elblągu otrzyma pomieszczenie w Domu Kultury. Pomieszczenie to ma swoje plusy i minusy. Do plusów należy bezsprzecznie zaliczyć wyposażenie wypożyczalni i czytelni. W zaprojektowanym stanie pozwoli ono doprowadzić księgozbiór filii do 15 tys. tomów. Na początek filia otrzyma około 4 tysięcy tomów z nowych zakupów. Bardzo ładny jest lokal czytelni, która będzie zaopatrzona w pełen wybór prasy i czasopism krajowych.
     A teraz minusy: wypożyczalnia i czytelnia mieszczą się w osobnych pokojach na różnych kondygnacjach. Wypożyczalnia jest tak zaprojektowana, że nie ma otworów okiennych, będzie więc czynna stale przy świetle sztucznym. Jak dotąd nie rozwiązana też jest sprawa jej właściwej wentylacji. Kierownictwo Robót zapewnia, że wentylacja będzie. Koniecznie!
     Zadać tu trzeba pytanie, kiedy filia będzie otwarta. Uzależnione to jest od daty przekazania do użytku całej części „A” Domu Kultury. A kiedy to będzie ? Podobno 22 lipca br.
     
     
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama