UWAGA!

Kilka uwag o elbląskim budownictwie mieszkaniowym

Nawet pobieżna obserwacja pozwala wyciągnąć wniosek, że budownictwo mieszkaniowe w Elblągu ruszyło nareszcie z miejsca - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 28 września 1961 roku.

Ciekawe są w tym względzie dane, uzyskane z elbląskiego oddziału DBOR. Weźmy najpierw pod ocenę budownictwo z kredytów Miejskiej Rady Narodowej. W br. kontynuowano budowę 7 bloków o łącznej liczbie 568 izb mieszkalnych. Do chwili obecnej oddano do użytku trzy budynki, posiadające 173 izby mieszkalne. Pozostałe budynki powinny być przekazane użytkownikom sukcesywnie do końca br.
       Drugie źródło przyrostu izb mieszkalnych stanowi tzw. budownictwo powiernicze na zlecenie przedsiębiorstw i instytucji, jak Zamech, ZWP, i inne. Z tej puli jeszcze w tym roku elblążanie otrzymają 564 izby mieszkalne. Jeden budynek jest przekazany do użytku, a buduje się dalsze dwa bloki o 179 izbach. W przyszłym roku planuje się budowę dwóch bloków. Wszystko to pozwoli przekazać mieszkańcom dodatkowych 495 izb mieszkalnych. Z danych tych nie należy wyciągać ostatecznych wniosków. Nie wolno bowiem zapominać, że niezależnie od DBOR trwa budowa osiedla zamechowskiego przy ul. Saperów, a także rozwija się budownictwo spółdzielcze w ramach spółdzielni "Sielanka".
      
       Artykuł można znaleźć w Bibliotece Elbląskiej.
      
(j.r.)

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama