UWAGA!

Kino „Zamech”

Kino związkowe Zakładów Mechanicznych w Elblągu pełni obecnie rolę poważnej placówki kulturalnej, gdyż oprócz wyświetlania filmów odbywają się tu wszystkie ważniejsze imprezy artystyczne: występy zespołów estradowych, operetek, Filharmonii Narodowej i Opery Warszawskiej - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 22 lipca 1961 roku.

Urządzone są także centralne akademie z okazji świąt narodowych. Wobec długotrwałego remontu kina "Syrena" kino "Zamech" ma obecnie olbrzymią frekwencję. Podczas gdy w roku 1959 oglądało tu filmy ponad 200 tysięcy osób, a w roku ubiegłym ok. 220 tys. to już w pierwszym półroczu br. ponad 100 tysięcy. Należy szczególnie podkreślić wzorcową czystość lokalu oraz piękne zieleńce dookoła budynku.
      
(a)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Chodziłem do tego kina na występy młodzieżowych zespołów muzycznych. Ale to już historia. Po sprzedaniu kina zostało ono spalone, a obecnie nie ma po nim śladu.
 • sala widowiskowa Zamech na prawie 1000 widzów to cala historia elblaskiego powojennego życia kulturalnego, grali i wystepowali tu wszyscy znani polscy i nie tylko artyści od Szczepanika, Hulewicza, Niebiesko - Czarnych, Lokomotiv GT, do Lady Pank i Kombi. Dziś nie ma już takich sal jak Zamech i Syrena, a nowo pobudowana hala przy Grunwaldzkiej ma złą akustykę i jest za duza dla Elbl. aga i prawie nie ma tam koncertów. Szkoda, że władze miasta tak łatwo odpuściły sobie te obiekty, dziś nie ma podobnych, żadne inne ich nie zastąpiły i zostaliśmy z salami na 400- 500 osob, jak teatr i światowid, oraz na 3000 jak hala na grunwaldzkiej, a coś pomiedzy juz brak. szkoda. , brak było odważnych działań i prospolecznego myślenia PZPR-SLD wskich władz.
 • hala na grunwaldzkiej jest ok tylko mieszkańcy są do d. .. y
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anderw(2011-07-24)
Reklama