UWAGA!

Komunikat PO „Służba Polsce”

Uczniowie otrzymują bezpłatnie umundurowanie, całodzienne utrzymanie i stypendium oraz zakwaterowanie w bursach, informował Dziennik Bałtycki z 19 lutego 1954 r.

Komenda Powiatowa „SP” w Elblągu zawiadamia, że jutro, tj. 20 bm. w budynku komendy przy ul. Dzierżyńskiego odbędzie się rejestracja dziewcząt rocznika 1937, oraz roczników 1936 i 1935, które z rozmaitych przyczyn nie stawiły się przed komisją w poprzednich rejestracjach.
     Obecnie komenda „SP” przeprowadza werbunek ochotników do brygad półrocznych (młodzieży męskiej) z rocznika 1935, 36 i 37 oraz do brygad rolnych (młodzieży żeńskiej) roczników 1935, 35, 36 i 37.
     Równocześnie w komendzie przyjmowane są zapisy ochotników do szkół przysposobienia przemysłu węglowego. Nauka w szkole trwa 5 i pół miesiąca. Uczniowie otrzymują bezpłatnie umundurowanie, całodzienne utrzymanie i stypendium oraz zakwaterowanie w bursach. Warunki przyjęcia: wiek od 17 do 19 lat, dobry stan zdrowia. Kandydaci powinni złożyć podanie oraz metrykę urodzenia.
     Na tych samych warunkach przyjmowani są kandydaci do szkół włókienniczych, galanteryjnych, kamieniarskich, bawełnianych i ślusarskich.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama