UWAGA!

Kurs przewodników PTTK

Kurs obejmować będzie takie zagadnienia jak: architektura i sztuka regionu elbląskiego, archeologia, geografia, historia, krajoznawstwo i turystyka oraz ochrona przyrody, informował Głos Elbląga z 28 lutego 1962 r.

Oddział PTTK w Elblągu zamierza w bieżącym sezonie zwiększyć kadrę przewodników turystycznych. PTTK wyszło z założenia, iż do pełnienia tej funkcji najbardziej odpowiednimi kandydatami są nauczyciele. Wobec tego oddział PTTK wystosował apel do kierowników wszystkich szkół z prośbą o spopularyzowanie kursu.
      Kurs obejmować będzie takie zagadnienia jak: architektura i sztuka regionu elbląskiego, archeologia, geografia, historia, krajoznawstwo i turystyka oraz ochrona przyrody. Przewidziano łącznie około 60 godzin wykładowych, a rozpoczęcie kursu nastąpi w pierwszej połowie marca br. Kurs jest odpłatny i kandydaci na przewodników winni wpłacić po 100 zł.
      Przy okazji warto zwrócić uwagę na materialną stronę zagadnienia. Otóż przewodnik otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 18 za 1 godzinę, a przy obsługiwaniu wycieczek trwających powyżej 16 godz. na dobę ryczałt w wysokości 200 zł. Za dobę. Poza tą kwotą przewodnik otrzymuje takie same świadczenia jak uczestnicy wycieczek tj. noclegi, wyżywienie, przejazdy środkami lokomocji itp.
      Tak więc funkcje przewodnika PTTK mogą stać się dla nauczycieli dodatkowo źródłem dochodu zwłaszcza, że w okresie letnim dysponują oni wolnym czasem.
      Bliższych informacji na ten temat udziela oraz zapisy przyjmuje Biuro Zarządu Oddziału PTTK w Elblągu przy ul. Krótkiej nr 5.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ech, chciałoby się cofnąć w czasie i móc przejść taki kurs. Tylko po zakończeniu kursu z powrotem do naszej rzeczywistości...Niewazne jakiej, ważne, że demokratycznej :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Pan Nikt(2002-02-28)
Reklama