UWAGA!

Łyżwiarze z Elbląga

Sekcja łyżwiarska Włókniarza już nieraz zwracała się z prośbą o przydzielenie butów i innego najpotrzebniejszego sprzętu sportowego, jednak za każdym razem otrzymywała odpowiedź, że są duże trudności w zakupie, informował Głos Wybrzeża z 16 września 1954 r.

Łyżwiarze elbląskiego Włókniarza przygotowują się pilnie do nadchodzącego sezonu zimowego. Prawie codziennie odbywają się na boisku „suche zaprawy”, w czasie których młodzież uczy się techniki jazdy i nabierze kondycji.
     Ale jedna rzecz martwi wszystkich. Sekcja nie posiada sprzętu. Wprawdzie w magazynie znajduje się 14 par nowych panczenów, ale bez butów.
     Sekcja łyżwiarska Włókniarza już nieraz zwracała się z prośbą do Rady Okręgowej ZS Włókniarz w Gdańsku o przydzielenie butów i innego najpotrzebniejszego sprzętu sportowego, jednak za każdym razem otrzymywała odpowiedź, że są duże trudności w zakupie.
     Ciekawe, dlaczego takich trudności nie ma Rada Okręgowa ZS Stal w Gdańsku, która potrafiła postarać się o doskonały sprzęt dla swej sekcji łyżwiarskiej.
     Najwyższy czas, ażeby również Rada Okręgowa Włókniarza zainteresowała się wreszcie swoim kołem sportowym w Elblągu i umożliwiła sekcji łyżwiarskiej zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt.
     
oprac. Olaf B.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama