UWAGA!

Miasto nasze coraz piękniejsze

W lutym i marcu br. we wszystkich komitetach blokowych odbyły się zebrania aktywu, na których ustalono plany działania w akcji porządkowania miasta, informował Głos Elbląga z 1962 r.

Społeczna akcja porządkowa Elbląga rozwinęła się w pełni. Poza zakładami pracy i przedsiębiorstwami gospodarki komunalnej bierze w niej aktywny udział 12 rejonowych komitetów blokowych i 33 komitety blokowe, których praca kieruje 283 aktywistów społecznych.
      Już w lutym i marcu br. we wszystkich komitetach odbyły się zebrania aktywu, na których ustalono plany działania w akcji porządkowania miasta. Aktyw podzielono na trójki, które mają za zadanie przeprowadzenie lustracji w terenie, ze szczególnym uwzględnieniem czystości podwórek, klatek schodowych, strychów i piwnic. W ślad za tym zorganizowano szereg spotkań aktywu komitetów blokowych z udziałem działaczy rejonowych komitetów Frontu Jedności Narodu i radnych Miejskiej Rady Narodowej, poświęconych również sprawie czystości. Włączyły się do tej pracy, a nawet wielokrotnie ja zainicjowały, partyjne terenowe grupy działania.
      Komitety blokowe na peryferiach miasta pracują bardziej aktywnie niż w śródmieściu z wyjątkiem tylko może rejonowego komitetu blokowego nr 6 , którego przewodniczącym jest znany działacz społeczny tow. Józef Kopytkowski.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama