UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Młodzież w Elblągu walczy o zrealizowanie Planu 6-letniego

Poniedziałek, 10 kwietnia 1951 r. Dziennik Bałtycki nr 97

Młodzież dobrze rozumie zadania, jakie stają przed nią w Narodowym Froncie walki o pokój i Plan 6-letni. Wyrazem tego jest zwołane ostatnio zebranie masowe w sprawie werbunku młodzieży do brygad "Służba Polsce". Młodzież zarówno męska, jak i żeńska, gremialnie podpisała swój udział w brygadach SP, zobowiązując się tym samym do współudziału w odbudowie naszego kraju. Pierwszym ochotnikiem, który zgłosił się do pracy w brygadach SP, pociągając za sobą resztę młodzieży - był B. Gontarek z klasy, X-tej. Po podpisaniu zgłoszeń zebrani uchwalili następującą rezolucję: "My, młodzież szkoły ogólnokształcącego stopnia podstawowego i licealnego, postanawiamy jak najściślej włączyć się nurt walki o pokój. Pragniemy wziąć jak największy udział w Międzynarodowym Froncie Pokoju, brać udział w tworzeniu narodowego frontu walki o Plan 6-letni i socjalizacji państwa. Wzmóc naszą solidarność z robotnikami, chłopami, z inteligencją pracującą oraz naszymi braćmi budowniczymi "Polskiego Komsomolska" - Nowej Huty. Solidarność tę pragniemy wykazać czynami i połączyć ze wzmożoną pracą uświadamiającą - polityczną w ramach junako-dniówek "SP". Podejmujemy się przepracować 1.300 junako-dniówek. Chcemy, aby praca nasza stała się potężnym wkładem w realizacji Planu 6-letniego i ciosem dla angloamerykańskich podżegaczy swiata".
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama