UWAGA!

Morze szumi i czeka

W Krynicy Morskiej wre gorączkowa praca. Popularnemu kąpielisku bałtyckiemu nadaje się ostatni szlif przed sezonem - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 10 czerwca 1963 roku.

Piasek na plaży już oczyszczono z naleciałości zimowych i zabronowano. Plaża będzie strzeżona na odcinku ok. 1.200 metrów przez 20 doświadczonych ratowników, przeważnie absolwentów AWF. Przygotowano dla nich pomieszczenia przy plaży. Tam będzie również zainstalowany telefon i biurko kierownika kąpieliska. Przy plaży wznosi się już 5 wieżyczek obserwacyjnych dla ratowników z lornetkami. Dysponować oni będą także pięcioma łodziami motorowymi, stale patrolującymi przybrzeżny pas morza.
       W tym roku kąpielisko krynickie będzie zradiofonizowane. Oficjalne otwarcie kąpieliska nastąpi w połowie czerwca. Dla wygody letników sprawy meldunkowe będą znacznie uproszczone.
      
ep
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • a basen miejski w tamtych czasach tętnił życiem
  • Wychowałem się w Krynicy Morskiej w latach 19701980 i myślę, że Krynica zatraciła swój klimat bezpowrotnie. Opanował ją chaos budowlany i tandeta wciskana na każdym kroku. Dla mnie Krynica to kilka klimatycznych knajpek Letnia, Bar U Bosmana, kultowa smażalnia ryb koło fontanny a na deser Letnia z *****zajeb*****istymi lodami własnej produkcji. Wieczorem oczywiście obowiązkowo Riwiera, Meduza albo Koral. .. .. :) Plaże były czystsze, ludzie bardziej uśmiechnięci i spokojniejsi. Słowem to se newrati a szkoda. ..
  • Racja; ) szkoda, wszędzie ta agresywna komercha. .. ..
Reklama