UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Największy zastrzyk techniki w historii handlu i gastronomii

Pierwsze półrocze br. było szczególnie pomyślne, jeśli idzie o zaopatrzenie handlu i gastronomii w nowoczesne maszyny i urządzenia - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 15 sierpnia 1961 roku.

Dostawy tych agregatów w pierwszych 6 miesiącach br. były nie tylko największe z dotychczasowych, lecz także po raz pierwszy zostały wykonane z wysoką nadwyżką. Jak podaje Centralny Zarząd Zaopatrzenia Handlu, w pierwszym półroczu br. przedsiębiorstwom handlowym i gastronomicznym dostarczono maszyn, urządzeń, agregatów i mebli typowych ogólnej wartości 160 mln zł, przekraczając ustalony plan blisko o 50 procent. Dla porównania warto podać, że w samym tylko czerwcu zaopatrzono gastronomię i handel w maszyny i urządzenia wartości 30 mln zł, a więc za tyle, ile w całym roku 1957!
       Należy podkreślić szczególnie znaczenie dostaw urządzeń chłodniczych - m.in. 1400 szaf chłodnych, 300 lad chłodnych samoobsługowych, 900 lad chłodniczych sklepowych i gastronomicznych , 200 lad chłodniczych na temperatury minusowe i ponad 100 bemarów chłodniczych. Ponadto handel otrzymał ponad 100 maszyn do wyrobu lodów, 250 saturatorów do sprzedaży wody sodowej , urządzenia i naczynia kuchenne wartości 25 mln zł oraz tej samej wartości meble typowe - dla sklepów samoobsługowych i preselekcyjnych.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama