UWAGA!

Nieuczciwa kierowniczka

Kierowniczka sklepu w Przezmarku przywłaszczyła sobie kwotę ponad 4 tysięcy złotych, informował Dziennik Bałtycki z 13 marca 1962 r.

Pani Halina D. była zatrudniona jako kierowniczka sklepu w Przezmarku. Wykorzystując swoją funkcję Halina D. w ciągu 12 dni przywłaszczyła sobie kwotę ponad 4 tysięcy złotych pochodzących z utargów dziennych. Aby uniknąć wykrycia przestępstwa kierowniczka upozorowała włamanie do prowadzonego przez nią sklepu.
     Nieuczciwą kierowniczkę aresztowano. Elbląski Sąd Powiatowy wymierzył jej karę 2 lat więzienia 2000 złotych grzywny i dwuletnią utratę praw publicznych i honorowych.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A teraz to by dostała rok w zawieszeniu.
  • Jestem innego zdania. Dostałaby 5 lat, 3 tys. grzywny i pozbawienie praw publicznych na 2 lata. Co innego jak byłaby prezesem dużej spółki i członkiem kilku rad nadzorczych, a ponadto miała "plecy" w ministerstwie i po jej malwersacjach finansowych spółkę trafiłby szlag, a skarb państwa straciłby ze 3 mln PLN. Wtedy to tak, odpowiadałaby z wolnej stopy jakby jej zdrowie pozwoliło no i może dostałaby rok w "zawiasach".
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    sędzia Dpodszywacz(2002-03-14)
Reklama