UWAGA!

Nowa placówka kulturalna w Elblągu

W hotelu robotniczym przy pl. Słowiańskim nastąpiło uroczyste otwarcie Klubu Młodzieżowego, informował Dziennik Bałtycki z 9 lutego 1959 r.

Lokal, w którym znalazł pomieszczenie nowy klub, jest bodajże najpiękniej urządzony w całym mieście. Przerobiony został z dotychczas nie wykorzystanej świetlicy hotelowej, w której obecnie ogniskować się będzie życie kulturalno-rozrywkowe młodzieży „Zamechu”.
     Otwarcia klubu dokonał dyr. Wanat, który w krótkim przemówieniu życzył radzie Klubu sukcesów w pracy. Następnie kierownik Oddz. Kultury Prezydium MRN Matysiak podziękował dyrekcji zakładu i radzie zakładowej za oddanie miastu jeszcze jednej placówki kulturalnej.
     Na zakończenie odbył się wieczorek taneczny.
oprac. Olaf B.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pamiętam ten wieczorek z taką jedną panienką szalełem do białego rana dłużej się nie dało bo na 6-tą do Zamechu budować świetlany socjalizm.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kindziuk(2009-02-09)
 • kiedyś też bylo fajnie, nie trzeba bylo wszystkiego co przed 89 wyrzucać, wystarczylo członkom PZPR na 10 lat zakazać pelnienia stanowisk publicznych, a tak żądzą nami do dzis w Eg. i śmieją się z tej III i IV RP, bo oni mają wladzę i kasę, a niedlugo ich dzieci, a nam pensja wystarcza do 15 -tego.
 • Trochę się zmienilo przez 50 lat, teraz jak powstaje nowa placowka kulturalna, to PUB, ktory sprzedaje alkohol, nieletnim.
Reklama