UWAGA!

Nowe zastępy wychowawczyń przedszkoli

W Liceum Pedagogicznym w Elblągu kształci się około 200 dziewcząt, z czego 70 dziewcząt zamieszkuje w internacie, informował Dziennik Bałtycki z 22 kwietnia 1962 r.

Dziewczęta piątej i ostatniej zarazem klasy Liceum Pedagogicznego dla Wychowawczyń Przedszkoli w Elblągu odbyły ostatnio 3-tygodniową praktykę w przedszkolach i przygotowują się do egzaminów końcowych. Do matury przystąpi 28 dziewcząt. Pracę mają zapewnioną.
     Kandydatek do tego zawodu jest coraz więcej. Obecnie przyjmowane są już zgłoszenia kandydatek do egzaminu wstępnego.
     W liceum kształci się około 200 dziewcząt, z czego 70 dziewcząt zamieszkuje w internacie. Szkoła poza przedmiotem zawodowym duży nacisk kładzie na rozwój kultury uczennic. Zakupuje dla nich często zbiorowe bilety do Teatru Jaracza, a w auli szkolnej odbywają się regularne koncerty zespołów Filharmonii Narodowej z Warszawy. Internat organizuje także wieczorki świetlicowe z popisami artystycznymi uczennic.
     Dobrze pracuje szkolna drużyna harcerska, do której należy 85 dziewcząt. W okresie wakacyjnym 20 harcerek weźmie udział w rajdzie pomorskim. Wszystkie klasy organizują wycieczki. Uczennice trzeciej klasy wyjadą na praktyki wakacyjne, a w czwartej klasie wezmą udział w obozie wychowania fizycznego w Czarczynie, koło Kościerzyny. Ucieszy z pewnością wszystkich fakt, że wychowanki elbląskiego liceum przywożą z praktyk dobre opinie, podkreślające ich serdeczny stosunek do dzieci. Brawo!
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama