UWAGA!

O czym nie mówią tablice?

 
Elbląg, O czym nie mówią tablice?

W niektórych punktach miasta, a także tuż obok wejścia do Zakładów Mechanicznych im. Karola Świerczewskiego w Elblągu wystawiono wielkie plansze ilustrujące dorobek produkcyjny "Zamechu" - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 14 października 1964 roku.

Z licznych danych technicznych i ilustracji dowiadujemy się m.in., że na przestrzeni ostatnich 14 lat wyprodukowane tu turbiny osiągnęły łączną wartość 2.060 MW, natomiast w ciągu najbliższych 5 lat siła ich wzrośnie do 6.310 MW. Eksport w tych samych porównywalnych okresach z 273 MW skoczył do 1752 MW.
      
       Elementy produkcji okrętowej w najbliższej pięciolatce, obliczone w jednostkach wagowych osiągną 98.713 ton, a wskaźnik produkcji przekładni zębatych podniesie się w 1970 roku o 40 proc.
      
       Aktualne wyniki i plany na przyszłość oszałamiające. O jednym tylko zapomnieli autorzy ilustrujących dorobek produkcyjny "Zamechu" tablic - o wykonawcach tych osiągnięć gospodarczych.
      
       Trudno uwierzyć, że i turbiny i przekładnia i elementy okrętowe powstają same bądź przy udziale krasnoludków. Wprawdzie Flisak co tydzień przekonywuje nas na łamach "Świata", że krasnoludki są na świecie, ale nie radzimy im powierzyć wykonawstwa planów "Zamechu". Lepiej tradycyjną metodą zaufać przodującym robotnikom, majstrom, technikom i inżynierom. To najpewniejsza lokata produkcji i warto aby wspomniały o tym eksponowane tablice.
      
w.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama