UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O czym nie mówią tablice?

 
Elbląg, O czym nie mówią tablice?

W niektórych punktach miasta, a także tuż obok wejścia do Zakładów Mechanicznych im. Karola Świerczewskiego w Elblągu wystawiono wielkie plansze ilustrujące dorobek produkcyjny "Zamechu" - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 14 października 1964 roku.

Z licznych danych technicznych i ilustracji dowiadujemy się m.in., że na przestrzeni ostatnich 14 lat wyprodukowane tu turbiny osiągnęły łączną wartość 2.060 MW, natomiast w ciągu najbliższych 5 lat siła ich wzrośnie do 6.310 MW. Eksport w tych samych porównywalnych okresach z 273 MW skoczył do 1752 MW.
      
       Elementy produkcji okrętowej w najbliższej pięciolatce, obliczone w jednostkach wagowych osiągną 98.713 ton, a wskaźnik produkcji przekładni zębatych podniesie się w 1970 roku o 40 proc.
      
       Aktualne wyniki i plany na przyszłość oszałamiające. O jednym tylko zapomnieli autorzy ilustrujących dorobek produkcyjny "Zamechu" tablic - o wykonawcach tych osiągnięć gospodarczych.
      
       Trudno uwierzyć, że i turbiny i przekładnia i elementy okrętowe powstają same bądź przy udziale krasnoludków. Wprawdzie Flisak co tydzień przekonywuje nas na łamach "Świata", że krasnoludki są na świecie, ale nie radzimy im powierzyć wykonawstwa planów "Zamechu". Lepiej tradycyjną metodą zaufać przodującym robotnikom, majstrom, technikom i inżynierom. To najpewniejsza lokata produkcji i warto aby wspomniały o tym eksponowane tablice.
      
w.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama