UWAGA!

Obchody 47. rocznicy Rewolucji Październikowej w Elblągu

 
Elbląg, Obchody 47. rocznicy Rewolucji Październikowej w Elblągu

Mieszkańcy Elbląga i powiatu elbląskiego bardzo uroczyście przygotowują się do obchodów 47. rocznicy Wielkiej Rewolucji Październikowej - czytamy w Głosie Elbląga z 6 listopada 1964 roku.

Dziś o godz. 17 w sali kina "Syrena" przy ul. 21 października z okazji 47. rocznicy Rewolucji Październikowej, odbędzie się uroczysta akademia miejsko-powiatowa. Po referacie okolicznościowym wyświetlony zostanie film produkcji radzieckiej. Uroczyste akademie poświęcone 47. rocznicy Rewolucji Październikowej odbędą się również w zakładach pracy w mieście, instytucjach i gromadach powiatu. W szkołach podstawowych, średnich i zawodowych zorganizowane zostaną wieczorki przyjaźni połączone z występami szkolnymi zespołów artystycznych. W wielu szkołach i zakładach pracy wykonano piękne gazetki ścienne obrazujące dorobek gospodarczy i kulturalny Związku Radzieckiego. Gazetki obrazują również stale rozwijającą się przyjaźń między narodami Polski i Związku Radzieckiego.
       W dniach 7 bm. o godz. 16 ulicami Elbląga przejdzie capstrzyk delegacji zakładów pracy i szkół. Pod pomnikiem poległych żołnierzy radzieckich o wyzwolenie ziemi elbląskiej złożone zostaną wieńce i wiązanki kwiatów. Wieńce i kwiaty złożone zostaną na cmentarzu poległych żołnierzy radzieckich w Krynicy Morskiej.
       Elbląski Komitet Obchodu 47. rocznicy Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej zwraca się jednocześnie do mieszkańców Elbląga i powiatu oraz zakładów pracy i przedsiębiorstw o udekorowanie flagami budynków już w dniu dzisiejszym to jest 6 bm.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama